U17 Mladší dorost

U 14 - Výhra v Benešově, céčko dalo osmičku Ledči

04.10.2015 19:53

Výhra v Benešově, brána jako povinnost, se nerodila lehce. Naštěstí se hattrickem blýskl Štěpán Miláček. Céčko doma narazilo konečně na soupeře, který hrál i dopředu. Ledeč svou aktivitu odnesla osmi góly.

SK Benešov - FK Čáslav 0:4 (0:2)

branky: 10´, 11´, 63´ Miláček, 59´ Chábera

sestava: Kocprd (54´ Vyhnánek) - Altmann, Batelka (36´ Vávra), Kubín (58´ Kvaček), J.Čálek (46´ Hátle) - Fišr, Junek, Schovanec, Čermák -  Miláček, Chábera (60´ Kunášková)

Utkání v Benešově kopírovalo sobotní duel čáslavského "céčka". Prvních patnáct minut jsme hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si šance, dvě z nich proměnili. V 10. min. se svým typický průnikem po pravé straně dostal k centru Čermák, Miláček si nejprve krásně přehodil obránce a poté prostřelil gólmana - 0:1. Za minutu se prosadil stejný hráč v samostatném úniku a zvýšil na 0:2. Hattrick mohl Štěpán zkompletovat o chvíli později - hnal se z poloviny sám na brankáře, obešel ho, ale netrefil bránu. Domácí se dostali do hry a hostující obránci věřili Kocprdovi opravdu hodně, protože benešovské hráče pustili do tří vyložených šancí. Naštěstí měl čáslavský gólman svůj den a "loženky" zlikvidoval.

Druhá půle byla hodně otevřená. V první šanci se ocitl střídající Vávra, ale nedal. Z protiútoku opět čaroval Kocprd. Domácí i hosté měli několik šancí, ale skóre se měnilo až na konci utkání. V 59. min. přišla nejhezčí akce zápasu - po několika přihrávkách centroval Fišr a rybička Chábery skončila v šibenici - 0:3. O chvíli později se trefil Miláček a uzavřel svůj hattrick i skóre utkání. Škoda, že se do střelecké listiny nezapsala Karolína Kunášková, která měla v závěru dvě šance.

"Pozitivem je výhra, střelecká forma Miláčka, několik povedených akcí a premiéra Kunáškové v žákovské lize. Negativy byly zbytečná nervozita, upracovanost a množství lehkých ztrát. Na některých hráčích je vidět strach, že nastupují do utkání a to je špatně. V neděli nás čeká duel na Žižkově, který je těsně před námi a my chceme podat slušný výkon a v tabulce ho přeskočit."

FK Čáslav "C" - Ledeč nad Sázavou 8:1 (4:0)

branky: 7´, 50´, 60´ 68´ T.Čálek, 2´, 66´ Vávra, 16´ Černý,  23´ Kocprd

sestava: Pipek - Koděra (36´ J. Čálek), Kunášková, Kvaček, Titze - Černý, Vávra, Hátle, Švajcr - T.Čálek, Kocprd

Céčko konečně narazilo na soupeře, který alespoň trochu chtěl hrát otevřený fotbal. Ve druhé minutě skóroval povedenou střelou Vávra. V sedmé minutě se poprvé trefil Tomáš Čálek a v šestnácté pak Černý. Jenže poté se domácí uspokojili a do konce poločasu se na fotbal v jejich podání nedalo dívat. Kocprd sice ještě zvýšil na poločasových 4:0, ale pak musel zasahovat i Pipek.

Nepomohla ani poločasová domluva, která byla důraznější. Úvod duhé půle se nesl v podobném duchu jako končila první. Až od páté branky, kterou vstřelil Tomáš Čálek, se začalo domácím trochu dařit. Díky dalším brankám Tomáše Čálka a Vávry narostlo skóre na osm branek a čisté konto pokazil Pipkovi až v poslední minutě hostující Zich.

"Přestože jsme nastříleli osm branek, spokojen jsem nebyl. Pouze prvních dvacet minut sneslo měřítko. Hráčů jsem se o půli ptal, kdo z nich chce hrát žákovskou ligu. Tři ruce nahoře odpovídaly výkonu na hřišti. A stejně váhavě jako se zvedaly další ruce, zvedal se i náš výkon ve druhém dějství,"

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku