U13 Mladší žáci

U10 - Deštivý Mozart Trophy v Salzburgu

27.05.2015 13:21

O víkendu od 22. 5. – 24. 5. se čáslavská U10 zúčastnila mezinárodního turnaje v rakouském Salzburgu.

O víkendu od 22. 5. – 24. 5. se čáslavská U10 zúčastnila mezinárodního turnaje v rakouském Salzburgu. Po loňském zážitku z podobného turnaje v Bregenzu jsme se všichni těšili na další mezinárodní srovnání a nabytí nových zkušeností. Bohužel počasí bylo tentokrát proti fotbalu. Zejména v sobotu, kdy se hrály základní skupiny, neustále pršelo a hřiště se postupem času měnila v bahniště. Organizátoři proto během sobotního večera rozhodli, že místo nedělních utkání se budou kopat pouze penalty.

V sobotu jsme tedy odehráli 4 utkání v základní skupině s bilancí 2 – 2 – 0 a s 8 body si vybojovali postup do finálové části turnaje o 1. – 8. místo.

FK Čáslav – USK Obertrum (A) 1: 1 (branka: Hybler)

Kluci vstoupili do utkání velmi aktivně, zatlačili soupeře na jeho obrannou polovinu a na velmi těžkém terénu docela dobře kombinovali a drželi míč. Bohužel efektivita chyběla. Více jsme hráli po rozích hřiště namísto přímočařejšího a jednoduššího útočení. Nedokázali jsme se v této fázi utkání v dostatečném počtu dostávat před branku soupeře, a proto jsme branku v 1. poločase nedali. Vliv na to mělo určitě i to, že kluci hráli po roce 1. utkání na šířku hřiště a to je přece jenom nezvyk oproti hřišti přípravkovému. Soupeř se na naší polovinu tolik nedostal, přesto se mu po nedůrazném obranném zákroku před naší brankou podařilo skórovat. Ve 2. poločase kluci ještě více přidali, David H. krásně našel Bena před brankou, ten však z 3 m trefil pouze tyčku. Minutu před koncem ale kluci zaslouženě vyrovnali, když se David krásně trefil z přímého kopu.

FK Čáslav – MKS Dab (PL) 5: 0 (branky: Varga 2, Hybler, Spáčil, Šindelář)

Proti polskému týmu kluci předvedli bezchybný, útočný fotbal. Poučili se z prvního utkání, hráli jednodušeji a dokázali vstřelit i krásné branky. Stejné jako v prvním utkání hráli na podmáčeném hřišti velmi statečně a bojovně. Zasloužená výhra!

FK Čáslav – Lieferinger (A) 4: 0 (branky: Hybler 2, Shablystyy, Varga)

Fotbalově asi nejslabší tým naší skupiny, ale o to větší bojovníci, to byl náš třetí soupeř ve skupině. A kluci s tím měli trochu problém. Ale ono na druhou stranu hrát proti soupeři bojujícímu ze všech sil a zároveň dokázat zahrát míč alespoň 5 m před sebe než voda míč zastaví, tak s tím by měli starosti i vyspělejší týmy než jsme my… Přesto kluci nějak 4x skórovali a vytoužený postup se začal přibližovat.

FK Čáslav – Union Mauer (A) 1: 1 (branka: Shablystyy)

V posledním zápase skupiny jsme naopak narazili na pohyblivého, fotbalově vyspělého soupeře, který nás zmáčkl na vlastní polovině. Kluci však nic nevzdávali, ve hře byli velmi obětaví. Bohužel do útoku jsme se v 1. poločase příliš nedostali a jednou se soupeři skórovat podařilo. Ve 2. poločase jsme lehce přeskupili řady, ještě více zvýšili bojovnost a výsledek se dostavil. Ben se u brankové čáry dokázal uvolnit, odcentroval před branku a Saša nekompromisně z voleje zavěsil – 1: 1. Remíza stačila k postupu do finálové skupiny.

Jak už bylo výše napsáno, v neděli se konal pouze turnaj v kopání penalt. Místo pěti utkání jsme tedy kopali 5x penalty a pokaždé z toho byla prohra. Příležitost kopnout penaltu dostali všichni kluci, ale ne všichni se s tím popasovali. Ukázalo se, že úspěšně zahrát penaltu, je pro některé (většina) velká nervová zátěž. Žádné závěry z toho neděláme, přece jenom se na tréninku učíme hrát fotbal a ne kopat penalty, přesto je to pro kluky, ale i pro nás dobrá zkušenost.

Výsledky turnaje v penaltách:

FK Čáslav - TSV Pottmes (D) 2: 3 (branky: Spáčil, Hybler)

FK Čáslav – UFC Leopoldskron/ Moos (A) 0: 2

FK Čáslav - SV Essling (A) 1: 4 (branka: Kloc)

FK Čáslav – SAK 1914 (A) 4: 5 (branky: Hybler, Spáčil, Rolenec, Shablystyy)

FK Čáslav – SV Essling (A) 1: 3 (branka: Hybler)

Hodnocení: V krajně nepříznivých podmínkách pro fotbal kluci předvedli ve hře pěkné výkony, podpořené velikou bojovností a statečností v soubojích. Celkové 8. místo (z 20) není vzhledem k průběhu turnaje to úplně podstatné. Spíše pro nás trenéry bylo velmi příjemné zjištění, že kluci i za nepříznivého stavu, totálně promočení, s bahnem úplně všude a promrzlí, dokázali ze sebe vymáčknout maximum a vyrovnávat třeba v poslední minutě nepříznivě vyvíjející utkání. To je dobrá vlastnost a dokazuje dobrý charakter týmu. Celkově si turnaj určitě užili, utužili partu. Penalty je sice trochu psychicky rozhodily, ale dobrý pocit ze hry v nás všech určitě převažuje. Děkujeme rodičům, že klukům turnaj umožnili a všem, kteří nás během turnaje podporovali.

halový turnaj 08.12.2017 10:00 Košice Venku