U13 Mladší žáci


U10 - Finálový turnaj OFS v Čáslavi

16.06.2015 11:17

U10 - Finálový turnaj OFS v Čáslavi

Dne 14. 6. 2015 byla finálovým turnajem OFS v Čáslavi ukončena fotbalová sezóna 2014/ 2015 starších přípravek v z kutnohorského regionu.

Dne 14. 6. 2015 byla finálovým turnajem OFS v Čáslavi ukončena fotbalová sezóna 2014/ 2015 starších přípravek v z kutnohorského regionu. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů, které odehrály 6 – 7 utkání po 20 min. Příjemně teplé počasí a tato porce utkání pouze s malými přestávkami důsledně prověřila zbytky sil všech zúčastněných na konci sezóny. Vítězem klání se stala favorizovaná Sparta Kutná Hora A, druhým místem potvrdily Tupadly, že v letošním roce byly dravou štikou soutěže a třetí místo si vybojovali benjamínci domácího FK Čáslav.

Utkání FK Čáslav:

FK Čáslav – Bílé Podolí 2: 0

Úvodní utkání, ve kterém jsme s velkého množství příležitostí proměnili pouze dvě. Největší překážkou pro naše střelce byl podolský brankář Tomáš Kubín, který podal vynikající výkon.

FK Čáslav – Sázava 3: 1

Stálá převaha, ale příliš komplikovaná řešení zejména v útoku, spíše „urvané“ vítězství.

FK Čáslav – KH B 3: 1

Velmi bojovný soupeř, který se snažil pozorně bránit. Nám to znovu dělalo problémy, místo rychlejších, jednodušších řešení jsme občas příliš vymýšleli, přesto po velkém tlaku na soupeřovu branku jsme 3 góly dali.

FK Čáslav – Zruč n. S. 3: 1

Utkání o vítězství v základní skupině kluci zvládli. Soupeř, který se snažil i útočit, nám vyhovoval a když jsme si pomohli dvěma góly v úvodu, kluci se dostali do pohody a předváděli kvalitní hru. Škoda, že nepřidali více branek.

Do finálové skupiny jsme si ze základní skupiny přinesli 6 bodů a čekali nás Uhlířské Janovice, Tupadly a Kutná Hora A.

FK Čáslav – Uhlířské Janovice 3: 1

Velmi podobné utkání jako se Zručí, kluci svůj výkon ještě vygradovali a odehráli asi nejlepší utkání v turnaji. Jenom ta koncovka…

FK Čáslav – Tupadly 1: 3

Popáté výsledek 3: 1, ale poprvé v náš neprospěch. Tvrdý, jednoduchý fotbal, který hrají Tupadly, nám nesedí, zejména v soubojích před naší brankou, po jednoduchých nákopech a dlouhých autech, nás fyzicky silný soupeř „válcuje“. Bohužel ani v útoku jsme se nedokázali prosadit 1: 1, kombinací, a proto přišla první prohra.

FK Čáslav – Kutná Hora A 2: 3

Vyrovnané utkání rozhodli individuality v dresu KH A – Moc, Hájek, Hlavinka, kteří se dokázali prosadit 1: 1 a skórovat. Za stavu 1: 2 jsme dokázali vyrovnat, ale vzápětí rozhodl Filip Moc po pěkné individuální akci.

Hodnocení:

Musím vyzdvihnout obrannou a zároveň konstruktivní hru celého týmu. Těší mě, že kluci chtějí získat míč tak, aby mohli ihned začít útočit. Nazakopáváme, neodkopáváme, nehrajeme na náhodu. Zároveň je to obrana účelná – za 140 min hry jsme dostali pouze 10 branek. Veliký podíl na tom má brankář Patrik Šomega (jediná 04 v našem týmu), který se vypracoval ve velkou oporu týmu, a my mu přejeme, aby se v létě prosadil i do ligového týmu U12 – má na to! Co se týče útočné fáze, tak to je „jak, kdy“ – ve vlnách. Jsou utkání, turnaje, ve kterých kluci účelně kombinují, dovolí si 1:1, vychází kličky, přesné přihrávky, vnímají dobře prostor. Ale jsou i utkání, turnaje, kde je to naopak. V tomto věku je to ale normální, nemůžeme nikdo chtít, aby v 10 letech byli kluci hotoví fotbalisti. Důležité je, že většina se chce zlepšovat, trénovat, vnímat rady trenérů tak, aby zároveň i sami přemýšleli, kde se ve vlastním výkonu posouvat dál, na čem třeba i doma samostatně pracovat.

Sestava FK Čáslav: Šomega, Vančura, Stiburek, Hybler, Spáčil, Paták, Varga, Shablystyy, Mariami, Zedník, Miřácký

Branky: Hybler 10, Paták 3, Varga 2, Spáčil 2

Pořadí turnaje:

1. Sparta Kutná Hora A
2. Tupadly
3. FK Čáslav
4. Uhlířské Janovice
5. Zruč nad Sázavou
6. Sparta Kutná Hora B
7. Suchdol
8. Bílé Podolí
9. Sázava
10. Vrdy

Nejlepší brankář: Patrik Šomega – FK Čáslav

Nejlepší střelec: Martin Medřický (14 branek) – Tupadly

Nejužitečnější hráč: Bárt Hlavinka – Sparta Kutná Hora A


Příští utkání

přípravné 08.03.2018 18:00 Bohemia Poděbrady Doma

Kontakt na trenéra

Mgr. Jan Spáčil
724 349 287

Petr Rolenec

   

© 2018, FK Čáslav - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑