U17 Mladší dorost

U 15 - Patnáctka zdolala favorizovaný Jablonec

07.09.2016 22:02

Severočeský klub v minulém kole pokořil v derby Liberec a do Čáslavi přijel jako velký favorit. Domácí hráči nechtěli prodat kůži lacino a nakonec díky nezměrné bojovnosti vyválčili všechny tři body.

FK Čáslav - FK Jablonec 2:1 (1:1)

branky: 16´Junek, 48ˇ M. Altmann - 26´Fidra

sestava: Vyhnánek - L. Altmann, Kubín, Malý, Koděra (57´Březina) - Schovanec - Fišr (65´Honc), M.Altmann, Junek, Novák - Chábera (69´Koudelka)

V předehrávce 18. kola hostila Čáslav severočeský Jablonec. Soupeř se od začátku snažil diktovat tempo a vytvořil si mírný tlak. Domácí se převážně bránili a v úvodu neměli možnost pozlobit nějakým rychlým protiútokem. Ten se povedl až v 16. minutě a hned byl gólový - M. Altmann se prohnal podél postraní čáry, u rohového prapurku obešel soupeřova obránce, vřítil se do vápna a nezištnou přihrávkou vybídl ke skorování Junka - 1:0. Vyrovnání přinesl také rychlý protiútok - ve 26. min. se do ofenzívy tlačila Čáslav, ztratila míč a fyzicky disponovaný Fidra obešel vše, co mu stálo v cestě a bombou nedal Vyhnánkovi šanci - 1:1.

Ve druhé půli se hosté snažili převzít aktivit, vytvořili si tlak, ale domácí stále častěji podnikali rychlé protiútoky. Ten rozhodující přišel ve 48. min. Chábera okopíroval průnik M.Altmanna a právě tomuto hráči naservíroval přesnu přihrávku - a Míra mířil přesně 2:1. A protože Vyhnánek za svá záda míč nepustil, propukla po závěrečném hvizdu domácí radost naplno.

"Jsme rád, že jsme utkání zvládli. Pro nás budou každé body velmi těžké a o to víc si každé vítězství užijeme. Kluci opět bojovali, hráli organizovaně a týmově. Začínají věřit cestě, kterou jsme se vydali. Nemáme v týmu žádné hvězdy, ale všichni táhneme za jeden provaz. Teď jedeme do Liberce a pak opět hrajeme s Jabloncem. Když budeme hrát i nadále tímto způsobem, máme šanci uspět i na hřištích těžkých soupeřů."