U17 Mladší dorost

U 14 - Čermák hattrickem rozhodl utkání s Karlovými Vary, céčko rozstřílelo Záboří

18.04.2016 00:32

I ve druhém utkání nadstavbové části hráli čáslavští na domácím hřišti. V pátém utkání v řadě dokázala "čtrnáctka" vstřelit minimálně tři branky a to je určitě pozitivní bilance a v mládežnickém fotbale směr, kterým chceme jít.

FK Čáslav - Karlovy Vary 4:3 (2:1)

branky: 35´, 57´, 63´ Čermák, 32´ Schovanec - 33´ Virtel, 52´ Svoboda, 59´ Rahmouni

sestava: Vyhnánek - Koděra, Malý, Zima (36´ Čálek J., 55´ Čálek T.), Novák - Čermák, Schovanec, M. Altmann, Fišr - Chábera, Miláček (55´ Koudelka)

Úvod utkání byl ve znamení tlaku domácích, který byl místy drtivý. Jenže velké šance se urodily jen dvě a obě zneškodnil hostující gólman. Branky přišly až těsně před koncem první půle - nejprve napálil po rohovém kopu odražený míč Schovanec - 1:0, v následující minutě ale po zbytečné ztrátě podnikly karlovarští hráči brejk a Virtel střelou na přední tyč zaskočil Vyhnánka - 1:1. V poslední minutě pak vysunul do úniku Chábera Čermáka a i on mířil přesně - 2:1.

Druhá půle přinesla mírný tlak soupeře, ale šance byly rovnoměrně rozloženy na obě strany. Gólová přestřelka se strhla až ve druhé polovině druhého dějství - a stála za to. V 52. minutě chybovala čáslavská obrana a Svoboda zblízka prostřelil Vyhnánka - 2:2. V 57. min. po rohovém kopu hostů přišel brejk, při kterém si Čermák narazil s Miláčkem, unikl a z úhlu poslal domácí potřetí do vedení. Jenže za dvě minuty neubránili při další rohovém kopu obránci nejvyššího hráče hostí - Rahmouniho - a ten hlavou srovnal - 3:3. Smířit s výsledkem se ale odmítl Čermák - jeho únik po přihrávce Chábery opět skončil v síti - 4:3. Skóre mohl navýšit v poslední minutě Chábera, ale samostatný únik neproměnil.

"Sehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. O tom svědčí statistiky z utkání, které jsou níže. Důvod byl jednoduchý - díky velké marodce šest kluků základní sestavy a všichni čtyři náhradníci hráli během soboty již druhé utkání. Proto musím všechny pochválit - bojovali až do konce a nevzdali se, ani když soupeř dokázal třikrát vyrovnat."

statistiky z utkání:                 střela na bránu    střela mimo      roh                                                                                                 Čáslav             I.pol.             12                        6                5                                                                                                                          II.pol.             4                         2                1                                                                                                   Karlovy Vary     I.pol.              3                         2                1                                                                                                                          II. pol.             6                         5                4

Záboří nad Labem - FK Čáslav 2:12 (1:4)

branky: 4x Mikulenka, 3x Koudelka, 2x Černý, J. Čálek, Hátle, Pipek

sestava: Pipek (35´Kocprd) - Titze, Kunášková, Kvaček, Hátle - Vondra, T. Čálek, Černý, Koudelka - Mikulenka, Kocprd

stř. J. Čálek

V Záboří se hrálo v sobotu od 14 hodin a čtyři hráči ještě přejížděli do Čáslavi na utkání žákovské ligy. Jednoznačné skóre i průběh zápasu nemá smysl dlouze komentovat. Na nekvalitním hřišti šlo jen o to, kolik branek soupeři nastřílíme. Nakonec se díky střelecky potentním Mikulenkovi s Koudelkou skóre zastavilo na tuctu branek.