U17 Mladší dorost

U14 - Kladno zaslouženě zvítězilo, Čáslav hrála dobře jen patnáct minut

28.10.2015 17:06

Kladno, byť mělo o jedenáct bodů míň než my, zaslouženě vyhrálo. Bylo totiž třičtvrtiny utkání lepším celkem. Přehrávalo nás jak individuálním, tak týmovým výkonem. My ale zvedneme hlavy, poučíme se a příště budeme lepší.

FK Čáslav - SK Kladno 2:3 (0:2)

branky: 56´ a 63´ Čermák - 12´Lunger, 18´ Veiner, 37´Kronus

sestava: Vyhnánek - Altmann, Malý, Kubín, Novák - J. Čálek (36´ Batelka), Junek (53´ T. Čálek) - Fišr, Čermák, Vávra (8´ Chlubna) - Chábera

Na utkání na Kladně nemáme dobré vzpomínky, ale doma jsme si je nevylepšili. Hosté byli od první minuty lepším týmem, dobře a rychle kombinovali, jednoduše se dostávali před Vyhnánka. Ten několikrát vytáhl výborný zákrok, pomohla mu i branková konstrukce, ale ve 12. min. již byl na dorážku krátký - 0:1. My jsme kromě nuceného střídání Vávry nic nepředvedli. A když už jsme se dostali před bránu Kladna, nezakončili jsme. Druhá branka padla po rychlém brejku soupeře po našem rohovém kopu. Odkopnutý míč totiž jediný útočník udržel na polovině proti dvěma obráncům a vzápětí se hnalo pět bílých hráčů do zakončení - 0:2. My jsme za první poločas nedokázali vystřelit na bránu, přitom jsme šli pětkrát ! do vyložené šance. Čermák se svou rychlostí dostal do třech samostatných nájezdů, bohužel jednou mířil vedle, jednou místo střely přihrával a při posledním úniku mu gólman vystihl kličku.

Druhý poločas měl přinést snahu o smazání náskoku. Na hřiště přišel Batelka, změnilo se rozestavení. Jenže než se hráči srovnali,  inkasovali potřetí. Dvě minuty po zahájení druhé půle přišly individuální chyby a střela pod břevno - 0:3. Urputný boj místo fotbalu k úspěchu nevedl. Snížení přišlo až po střídání na kladenské straně. Tři noví hráči zřejmě rozhodili kompaktní sestavu a Čermák se dostal nejprve k dorážce a poté k úniku a dvakrát byl úspěšný - 2:3. Vyrovnání měl na kopačce Fišr, ale v poslední minutě místo zakončení dělal kličku a o míč přišel.

"Soupeř byl jednoznačně lepší a výhru si zasloužil. Kombinoval, lépe se pohyboval, zbytečně neztrácel míče. Trochu opak toho, co jsme předvedli my. Hrajeme moc hekticky, zbrkle. Trochu jsme si to v kabině rozebrali, uvidíme jestli se poučíme. V sobotu nás čeká Vyšehrad, snad se nám bude dařit víc. Sraz je dřív než normálně, v 10:15."

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku