Druhý tým tabulky byl nad síly čáslavských mladíků. Ti sice bojovali, ale nakonec body putují do Prahy.

FK Čáslav - Motorlet Praha 1:2 (0:0)

branky: 47´ Miláček - 38´ Pokorný, 49´ Margolius

sestavy: Vyhnánek - Altmann, Batelka, Kubín, Vávra (52´ J.Čálek) - Junek, Schovanec - Fišr, Čermák, Chábera (40´ Miláček) - Chlubna (46´ Hátle)

Domácí fotbalisté nastupovali do utkání konečně kompletní. Po trestu se vrátil do základu Čermák, po nemoci pak Batelka. A díky jejich přítomnosti si čáslavští na druhý tým tabulky věřili.

Úvodní minuta přinesla hned obrovskou šanci - Čermák unikl po křídle, přihrával před bránu, ale Fišr před prázdnou bránou netrefil míč. To bylo ale pohříchu vše. Hra se přesunula do středu hřiště a bojovalo se o každý metr. Motorlet přeci jen lépe kombinoval a konec první půle vyzněl pro něj.

Druhé dějství přineslo i branky. Podobně jako na Kladně nebo na Bohemce jsme inkasovali krátce po začátku druhého poločasu. Nedůraz v obraně znamenal příliš prostoru pro hostujíí hráče a Pokorný svou šanci proměnil. O pár minut později zachránilo domácí od druhého gólu břevno. A poté likvidoval tutovku Vyhnánek ve spolupráci s Altmannem. Když se domácí konečně dostali před bránu hostí, hned udeřili. Centr Vávry proletěl až k volnému Miláčkovi a ten vyrovnal - 1:1. Jenže radost trvala jen dvě minuty. Opět nedůraz čáslavské levé strany znamenal další "loženku" - a i když se Vyhnánek natahoval, inkasoval - 2:1. Čáslavští hráči se i přes jejich snahu k zakončení již nedostali a během čtyř dnů prohráli podruhé 1:2.

"Jsem spokojen s bojovností, nasazením, důrazem. Soupeř byl lepší technicky a kombinačně. Bohužel podobné zápasy rozhodují individuální chyby. Ty jsme udělali my a proto byl Motorlet úspěšnější. Prohra s druhým celkem tabulky není tragédií (ostatně jako žádná prohra), přesto mě i kluky mrzí. Teď nás čekají čtyři utkání venku, tak uvidíme, kolik bodů do Čáslavi dovezeme."

mistrovské 24.09.2017 12:15 FK Dukla Praha Venku