U15 Starší žáci

U 15 - Patnáctka zdolala v prvním kole nadstavby Povltavskou FA

09.04.2017 22:36

V prvním kole nadstavbobé části České žákovské ligy přivítali domácí Povltavskou FA. Díky třem krásným gólům zůstaly body doma.

FK Čáslav - Povltavská FA 3:0 (3:0)

branky: 18´ L. Altmann, 29´ F. Malý, 34´ D. Honc

sestava: Kocprd - L. Altmann, Malý, M.Altmann, Chlubna (45´ Novák) - Batelka, Honc, Kubín, Fišr - Miláček, Chábera

Z duelu je třeba si odnést to pozitivní. Vyhráli jsme za tři body, vstřelili výstavní góly, Kocprd opět neinkasoval. Výkon však měl do ideálu daleko.

Úvod vyšel lépe hostům. Ti po chybách čáslavské obrany zahrávali dva rohové kopy, ale neúspěšně. Postupem času získávali čáslavští převahu a v 18. minutě ji korunoval výstavním gólem Altmann. Odražený míč poslal z dobrých třiceti metrů na bránu, ten se odrazil od břevna za brankovou čáru. Vše jistil ještě dorážkou Kubín, ale již Řepkova střela byla úspěšná - 1:0. Druhý výstavní gól zařídila dvojice Fišr - Malý. První perfektně zahrál trestný kop a domácí stoper se hlavou nemýlil - 2:0. I třetí branka byla povedená - po kombinaci Chábery s Batelkou mířil přesně Honc - 3:0.

Druhá půle byla plná nepřesností. Hosté se sice snažili o korekci výsledku, ale marně. Domácím se nedařilo kombinovat, míče létali hlavně vzduchem a tak byl druhý poločas "přetrpěn" všemi aktéry duelu.

"Před utkáním jsme věděli, co nás čeká. A nemýlili jsme se - duel plný soubojů, nepřesností a důrazu jsme s Povltavskou hráli již v přechzích dvou vzájemných zápasech. Nakonec nám stačilo odechrát výborných dvacet minut v prvním poločasu. Snad s dalšími soupěři zahrajeme lépe."