Šest statečných vybojovalo 4. místo v Kutné Hoře | FK Čáslav mládež

U13 Mladší žáci


U10 - Sedm statečných vybojovalo 4. místo v Kutné Hoře

30.11.2014 15:00

U10 - Sedm statečných vybojovalo 4. místo v Kutné Hoře

Opět se sešel rok s rokem, který uběhl od našeho loňského vítězství na turnaji pořádaném OFS Kutná Hora, včera jsme vyhráli silně obsazený turnaj ve Chvaleticích…, takže jsme se na podzimní  „okresní mistrovství“ opravdu těšili a chtěli předvést kvalitní hru, která povede k opět dobrému výsledku!

Bohužel fotbalový bůh nám dnes od rána nepřál :-(

Marodka našich hráčů a další neplánované omluvenky znamenaly, že jsme se na ranním odjezdu do Kutné Hory sešli pouze v počtu 7 hráčů a z toho 6 hráčů mělo v nohách včerejší turnaj ve Chvaleticích! Kluci se ale probudili v dobré náladě, která nás neopustila ani v momentě, kdy jsme zjistili, že si Vojta P. nechal doma „sálovky“, sám hráč tuto situaci „s nadhledem sobě vlastním“ svedl na babičku, která mu připravila „věci“ ještě když spal :-) Vojta nakonec odehrál turnaj ve starších „turfech“ a ve velkém stylu!

V prvním zápase proti mužstvu Družba Suchdol jsme (bohužel) zaspali začátek zápasu, kdy jsme dostali z ojedinělé šance gól. Pak jsme se „probudili“, soupeře jsme přehrávali fotbalovostí a pohybem, ale bohužel díky soupeřově věkové a fyzické převaze se nám nepovedlo vstřelit vyrovnávací gól :-( Na druhou stranu musíme uznat kvalitu soupeře, který hrál velmi dobře takticky, a jeho výkony během turnaje měly stoupající tendenci a zaslouženě turnaj vyhrál!  

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Slavoji Vrdy. Naši kluci se od začátku do soupeře „zakousli“ a během několika minut jsme díky Davidovi Hyblerovi a Sašovi Shablystému vstřelili 2 branky. Pak jsme bohužel přestali „hrát naši hru“ a další góly jsme již i přes jasnou dominanci na hřišti nevstřelili, ale i přesto jsme slavili zasloužené vítězství.

Do třetího zápasu jsme nastoupili za situace, že pouze vítězství nám zajistí postup ze skupiny - k zápasu pravdy jsme nastoupili proti mužstvu ze Zruče nad Sázavou, kteří hráli stejně jako mi o postup z druhého místa ve skupině! Proti mužstvu Zruče n/S, které technicky i pohybem převyšovalo naše minulé soupeře ve skupině, jsme nastoupili s velkým odhodláním! Od začátku zápasu hráli kluci velmi zodpovědně, makali víc než na 100%, dominovali „na míči“, zápas si užívali a soupeře, který má ve svém mužstvu několik opravdu „fotbalově“ šikovných hráčů, jsme kvalitní hrou přehrávali! Jedinou slabinou byla koncovka (stejně jako včera a i v ostatních zápasech v turnaji) Nakonec z toho byla výhra 2: 1 a postup do semifinále. Góly vstřelili Saša
Shablystyy a po přesunu z obrany do útoku a znatelně zlepšeném výkonu Michal Kloc. Kluci si vítězství opravdu zasloužili, vybojovali – sehráli nejlepší zápas na turnaji!

Do semifinále jsme nastoupili proti mužstvu Star Tupadly. Bohužel jsme dostali hned v začátku zápasu gól, který byl bohužel rozhodující. I když vývoj zápasu nebyl tak jednoznačný! Soupeře jsme přehrávali rychlostí i fotbalovostí…, ale na našich hráčích se postupně projevila únava ze včerejšího turnaje a z urputných bojů ve skupině. A i přes velké odhodlání a bojovnost našich hráčů - kteří většinou určovali rytmus zápasu - jsme proti soupeři, který nás převyšoval nominovaným počtem hráčů, dále věkovou a výškovou převahou, nakonec prohráli 0:3. Další 2 góly jsme dostali až v závěru zápasu. Za trenéry musíme našim klukům za tento zápas pogratulovat! Bojovali statečně, při 6 hráčích v poli si sáhli na dno nejen svých fotbalových sil! A nejen proto, jsme po skončení zápasu museli víc jak půlce našich hráčů „zatlačit slzičky“ a dodat jim sílu k poslednímu zápasu…, tak moc si přáli vyhrát a postoupit do finále! Bohužel se to klukům nepovedlo. Ale věříme, že takto získané zkušenosti jim pomohou v dalším fotbalovém růstu!!!

Poté jsme během několika málo minut a bez možnosti odpočinku museli nastoupit k zápasu o 3. místo proti celku Sparta Kutná Hora. Soupeř byl odpočatý, proti našim 6 hráčům v poli nastoupilo 13 hráčů „nažhaveného“ soupeře odhodlaných vyhrát „okresní derby“! Bylo obdivuhodné, jak se nám povedlo kluky před zápasem nastartovat! Slzičky byly pryč, kluci makali od začátku zápasu, jejich odhodláním bylo zasloužené vedení 1:0, opět gólem Saši Shablystého. Soupeři jsme se vyrovnali nasazením i odhodláním vyhrát! Bohužel během zápasu se již znatelně projevila soupeřova odpočatost a naše únava. Náš soupeř nás i přes vyloženou šanci Michala Kloce v poslední minutě zápasu, kterou mohl zajistit penaltový rozstřel, porazil 2:1. Spartě k její bronzové medaili „sportovně“ gratulujeme!!! 

Na závěr si dovolím poznámku, „bramborové“ medaile z dnešního turnaje si cením minimálně stejně jako včerejšího vítězství ve Chvaleticích! Protože kluci ukázali chuť vyhrávat, přenést se přes sportovní překážky a odhodlání bojovat! Všechny soupeře se naši kluci snažili přehrávat fotbalovostí, odhodláním a férovou hrou!

Bohužel díky velké marodce a malému počtu hráčů, kteří se účastnili turnaje OFS jsme na „placku“ nedosáhli :-(

Přesto nebo právě proto si ale neodpustím osobní hodnocení hráčů:

Patrik Šomega – základní stavební kámen obou víkendových turnajů! Jen škoda 2 chyb při rozehrávce na turnaji v KH, které však vyplynuly se snahy o konstruktivní hru, ale to se stane a asi se i stávat ještě bude. Jinak v obou víkendových turnajích bezchybný výkon v brance. Patriku jen tak dál a díky!!!

Vojta Paták – nikdy nekončící bojovnost, „dvoje“ plíce – zejména v Kutné Hoře „reprezentační“ výkon na pravém beku!:-)

David Hybler – nejlepší hráč turnaje v Kutné Hoře – co dodat? Bez jeho odhodlání by jeho spoluhráči těžko odehráli tak krásný turnaj! Davide díky a bojuj takhle pokaždé :-)

Michal Kloc – přes lehce nervózní výkon mu prospěl přesun do útoku, gólem rozhodl o postupu ze skupiny! Michale - hlavně už z toho fotbalu nedělej takovou vědu a užívej si zápasů, máš na to :-)  

Saša Shablystyy – přerod brankáře ve střelce – 3 góly v Kutné Hoře! PARÁDA! Jakmile se přidá na důrazu, tak se střílí góly – Sašo nepolevit, ale někdy v té bráně přeci jen zaskočíš :-)

Benjamin Spáčil – neúnavný bojovník v útoku, který bojoval na hranici fyzické bolesti! Bene, i když si dnes nevstřelil gól, tvůj výkon byl obdivuhodný, klukům si hodně pomohl - teď už jen vyléčit dlouhodobě zraněné rameno! „Lékařské“ kapacity na to v rodině máte :-)

Filip Mariani – přes „vlažnější“ začátek se na dnešním turnaji Filip rozehrál k nejlepšímu výkonu za celou dobu, co hraje fotbal! Filipe díky moc, byl si důležitou součástí mužstva – fotbal je o běhání a soubojích – sám sis dnes vyzkoušel, že když chceš, umíš pořádně zabojovat!

Všem klukům jen tolik:

…nebudeme se vymlouvat na únavu, na velkou marodku spoluhráčů! Z tohoto turnaje si odneseme jen to pozitivní, zkušenosti a fotbalové zážitky! A hlavně příští rok tenhle turnaj ZASE VYHRAJEME !!! :-)


Příští utkání

přípravné 08.03.2018 18:00 Bohemia Poděbrady Doma

Kontakt na trenéra

Mgr. Jan Spáčil
724 349 287

Petr Rolenec

   

© 2018, FK Čáslav - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑