U17 Mladší dorost

U 13 - Na turnaji Meteoru jsme dokázali remizovat s Baníkem

17.11.2014 21:00

V pondělí  17.11. se na Meteoru uskutečnil  turnaj 7+1 pro ročník 2002. Na Štěpničnou se sjela nejlepší mužstva nejen z Prahy včetně pražských S, ale i Jablonec, Baník Ostrava a slovenská Nitra. Mužstva byla rozdělena do dvou šestičlených skupin, kde se každý utkal s každým. Do bojů o prvenství postoupila dvě nejlepší mužstva z každé skupiny a zbylá se utkala o konečné pořadí dle umístění ve skupině.

FK Čáslav vstoupil do turnaje utkáním s domácím Meteorem. Vyrovnaný průběh s pozdějším vítězem skončil 1:1, když na vedoucí branku domácích odpověděl prudkou ranou do sítě Fišr. Pražšká Dukla ve druhém kole byl těžším oříškem a zaslouženě nás porazila 2:0, když obě branky vstřelila v úvodu utkání. Ve třetím kole nás čekal ligový soupeř z Jablonce. V utkání jsme byly lepším týmem, zaslouženě jsme vedli díky Schovancově brance, vytvořili jsme si další šance, ale v poslední minutě nám unikl soupeřův útočník a nadvakrát vyrovnal – 1:1. Čtvrté utkání jsme nezvládli psychicky. Sparta nás porazila dvěma brankami z úvodu a mi jsme ji k tomu špatným výkonem pomohli. Naším nejlepším utkáním dne byl zápas s Baníkem Ostrava. Chachaři šli v úvodu do vedení, ale poté jsme se nadechli k náporu. Vytvořili jsme si tlak, během deseti minut zahrávali osm rohových kopů, Junek nádherně vyrovnal z trestného kopu a Vávra trefil břevno. Třetí remíza 1:1 nás poslala do boje o 9.-10. místo s Kladnem. To rozhodla jediná branka z páté minuty utkání. Poté jsme si vytvořili tlak a několik velmi dobrých příležitostí včetně samostatného nájezdu Chlubny. Bohužel prohru jsme neodvrátili a velmi dobře obsazený turnaj zakončili na 10. místě.

Hráči:  Vyhnánek, Kocprd – Altmann, Malý, Koděra, Kubín, Titze  – Čermák,  T. Čálek, J. Čálek, Fišr, Junek, Schovanec, Vávra – Chlubna, Miláček

Konečné pořadí:

1.FK METEOR PRAHA VIII

2. SK Slavia Praha

3. Baník Ostrava

4. Bohemians 1905, 5. Dukla Praha, 6. Motorlet, 7. AC Sparta, 8. Nitra, 9. Kladno, 10. Čáslav, 11. Ústí nad Labem a 12. Jablonec.

Nejlepší hráč: Martin Douděra (FK Meteor Praha VIII)

Nejlepší střelec: Vojtěch Wojatschke (Baník Ostrava)  – 6 branek

Nejlepší brankář: Jakub Surovčík (SK Slavia Praha)

„Po neúspěšných utkáních na velké hřiště jsme jeli na Meteor s obavami. Naštěstí kluci podali velmi dobré výkony (až na utkání se Spartou) a snad jim slušné výsledky zvednou sebevědomí. Turnaj odehráli někteří hráči nadprůměrně, někteří průměrně a některým se nedařilo. Je potřeba navázat na výkon s Baníkem, kdy si kluci dokázali, že hrát mohou s každým. Ale výkon musí být od všech hráčů poctivý, bojovný, zodpovědný.“

mistrovské 24.09.2017 12:15 FK Dukla Praha Venku