U 13 - Pipek chycenou penaltou zachránil alespsoň bod

MFK Trutnov - FK Čáslav 0:0, 3:0, 0:1, 0:2

Branky: Špičák, Schovanec, Chlubna

Sestavy:  Vyhnánek – Altmann, Malý, Vávra – Čermák, Fišr, J.Čálek – Chlubna    stř. Titze, Koudelka

Pipek – Kubín, Špičák, Koděra – Mikulenka, Junek, Schovanec – Hátle        stř. P.Miláček, Š.Miláček, Mužátko

Utkání se soupeřem z Trutnova se hrálo na umělé trávě. Travnaté hřiště totiž bylo po vytrvalých deštích pod vodou. Čáslavské áčko v prvním utkání mělo výraznou převahu, ovšem branku ne a ne vstřelit. Béčku se naopak nedařilo a šikovný útočník hostí vstřelil tři branky a rozhodl o vítězství 3:0.

Ve druhém poločase podalo áčko velmi dobrý výkon. Po dorážce Chlubny se ujalo vedení, a protože několik dalších šancí nedokázali hostující hráči proměnit a trefovali pouze brankovou konstrukci, rozhodla ho jediná branka. Větší drama se odehrávalo na druhém hřišti. Bojovný výkon všech hráčů korunoval vedoucí brankou Špičák. Ten se trefil po rohovém kopu. Poté Hátle vybojoval penaltu, ale Junek ji poslal vedle. Druhou branku ale nakonec čáslavští přidali. Do prázdné brána mířil Schovanec. Dvě minuty před konce však přišla obrovská chyba a penaltový zákrok na Schovance. Ten ale Pipek zlikvidoval, chytil navíc i dorážku a vracející se Schovanec trefil odkopem břevno vlastní brány.

„S trenérem Dorotíkem jsme se shodli, že to byl infarktový zápas. Hlavně tedy konec na naší polovině. Celkově musím říct, že šancí jsme měli podstatně více. Bohužel umíráme na neproměňování ani těch nejvyloženějších příležitostí. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát již 6 miniutkání. Máme velmi málo obdržených branek, ale bohužel gólů střílíme ještě míň. “

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku