U15 Starší žáci

U 13 - Po vynikajícím výkonu smetla ''třináctka'' Liberec

27.10.2015 18:33

Velmi dobrý první poločas a vynikající ten druhý. Dva čtyřgóloví střelci v čáslavském dresu, osm gólů první sedmičky za poločas a tradiční souboj Miláček vs. Papoušek.

FK Čáslav - Slovan Liberec 1:2, 3:1, 8:1, 4:3

Branky: 4x Machů a Miláček, 2x Junek, Krška, Čálek, Gonda, Mužátko, Klepáč

Sestavy: Vlček - Šveřepa, Mužátko, Válek - Klepáč, Junek, Kratochvíl - Miláček   stř. Hladík, Trtík, Vondra

Skalický - Vorel, Špičák, Březina - Nový, Štoček, Gonda - Machů   stř. Nykodým, Čálek, Krška

Předehrávané předposlední kolo podzimní části české žákovské ligy přineslo souboj se severočeským klubem. A čáslavští hráči dokázali, že z Vodrant vybudovali nedobytnou pevnost. Vyhráli totiž i páté domácí utkání.

Áčková domácí sestava odehrála první poločas v mírném tlaku. Do vedení ji poslal dorážkou střely do tyče kapitán Miláček. Jenže další šance domácí využít nedokázali a soupeř trestal z brejků. V 17. min. dokázal po pěkné kombinaci vyrovnat a vítězství strhl na svou stranu tři minuty před koncem poločasu.

Utkání na druhé polovině hřiště mělo podobný průběh, ale v obráceném gardu. Do vedení šel Liberec již v 6. minutě, ale v 10. min. vyrovnal Čálek, v 18. min. poslal domácí do vedení Gonda a třetí branku přidal před koncem poločasu Machů.

Pouze jednobrankové vedení Čáslavi slibovalo napínavý a vyrovnaný souboj až do závěrečného hviizdu rozhodčích. Opak byl ale pravdou. Domácí se do Liberce zakousli a začala řádit dvojice Miláček - Junek. Během patnácti minut našlo do liberecké sítě cestu pět střel a o celkovém výsledku bylo rozhodnuto. K tomu se navíc přidala i druhá sestava, která krásnými kombinacemi ničila silnější sedmičku Liberce. Severočeši nakonec ve druhém poločase inkasovali jedenáct branek a odvezli si prohru 15:7.

"Dnes podali výborný výkon všichni hráči. Liberc měl před utkání stejnou bilanci jako my, takže jsme jim o tři bodíky uskočili. Byť výsledek není pro mládežnický fotbal směrodatný, dnešní hra potěšila všechny přítomné. Šéftrenér FK Pardubice Láďa Matras nestíhal zapisovat jména hráčů, kteří ho dnes zaujali."

mistrovské 24.09.2017 10:00 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma