U 13 - S Libercem to bylo v každém zápase těsné

FK Čáslav – Slovan Liberec 1:2, 1:2, 0:2, 0:1

Branky: Chlubna (as. Fišr), Kvaček

Sestavy: Vyhnánek – L. Altmann, Malý, Vávra – Čermák, FIšr, M.Altmann – Chlubna   stř. J.Čálek, T.Čálek, Titze

Pipek – Hátle, Koděra, Kubín – Mikulenka, Schovanec, Novák – Junek   stř. Střílek, Špičák, Kvaček

První sestava se hned po rozehrávce dostala do obrovské šance, bohužel Čermáka vychytal gólman. Postupem času se hosté dostávali do tlaku a domácí spoléhali na brejky. Jeden takový využil v 17. min. Chlubna po krásné přihrávce Fišra. Bohužel vedení nám nevydrželo dlouho. Ve 21. min. po skrumáži před bránou liberečtí dokázali vyrovnat – 1:1. Remíz vzala za své v poslední minutě první půle – nedůsledné bránění umožnilo střelu libereckého útočníka a ten se nemýlil - 1:2.

Druhá sedmička příkladně bojovala, ale srazily ji zbytečné branky. První byla velmi laciná a druhá dokonce vlastní. Kvaček ještě dokázal snížit, ale to bylo bohužel vše.

Druhý poločas přinesl větší převahu Liberce. Domácí si vytvořili pouze tři větší příležitosti. Tu první netrefil Chlubna. Ta druhá přinesla branku – paradoxně ale v domácí síti. Střela M.Altmanna se totiž odrazila od břevna, míč jsme nedokázali dopravit do sítě a tak přišel brejk a gól v domácí síti. Druhá branka pak přišla v poslední minutě, když všichni hráči čekaly dlouhý trestný kop Vávry, ten trefil jen hostujícího útočníka a ten svůj samostatný nájezd proměnil.

Druhá sedmička dobře bránila, ale směrem dopředu nebyla nebezpečná. Utkání tak skončilo těsnou prohrou.

„Výsledek není nejhorší, ale spokojen nejsem. Opakujeme chyby, které hráčům neustále vytýkáme a ukazujeme na tréninku. Někteří kluci se chtějí zlepšovat a makají, někteří přijdou na trénink jen blbnout a podle toho vypadá jejich výkon v utkání. Velkou naší slabinou je neproměňování vyložených příležitostí. Liberec nám jich dovolil několik, ale my využili jen dvě. Obrana patří k těm lepším v lize, vstřelené góly chybí.

Na mé straně si pochvalu zaslouží bratranci Altmannovi. Slušně hrál Chlubna, ale chybí mu góly. Ostatní kluci se snažili, nikdo vyloženě nepropadl. Chyby si ukážeme na tréninku. Trenér Zikmunda chválil celý tým za bojovnost, vynikal Novák, nad svůj standard hráli Koděra a Kubín. I ve druhé sestavě nikdo nepropadl. Trenéra mrzeli laciné branky. Jedna úplně vlastní, dvě po zbytečných chybách.“

a takhle to viděl soupeř: FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Čáslav - Liberec 2:7

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku