U17 Mladší dorost

U 13 - S třetím týmem tabulky hrála vyrovnaně jen jedna sedmička

16.04.2015 11:51

Třetí tým ligové tabulky byl pro čáslavské „třináctky“ velkým soustem. Cíl před utkáním byl jasný, vyhrát alespoň jedno miniutkání. To se povedlo a navíc se přidala i jedna remíza.

Slovan Liberec - FK Čáslav   1:1, 6:0, 0:1, 6:0

Branky: 2x Batelka

Sestavy:

Pipek (20´ Kocprd) – Altmann, Malý, Batelka – Čermák, Junek, Fišr – Chábera    stř. Mikulenka

Vyhnánek (40´ Pipek) – Hátle, Kubín, J.Čálek – Schovanec, Chlubna, Vávra – Kvaček    stř. T.Čálek, Titze, Koděra

Celkový výsledek ale příznivý není. Áčko svá dvě utkání zvládlo. Brankáři Pipek i Kocprd podali výborný výkon, spolehlivě jsme bránili. Míč ale drželi domácí, kteří byli technicky i kombinačně zdatnější. Nicméně zejména ve druhém poločasu jsme si vytvořili další vyložené šance, které jsme neproměnili. Střelcem se stal tentokrát David Batelka, v první půli skóroval z trestného kopu a ve druhé střelou, kterou brankář neudržel. Navíc trefil ještě tyč.

Druhá sedmička tentokrát selhala v obou poločasech. A to výborně zachytali oba gólmani, byť se to nezdá. Trenér Junek, který zastoupil trenéra Zikmundu, chválil za výkon a hlavně bojovnost Hátleho, Chlubnu, bratry Čálkovi, Kvačka. Někteří kluci ale zklamali, hlavně přístupem.

„Dojem z výkonu první sedmičky a bojovnosti většiny hráčů druhé sedmičky kazí celkový výsledek. Není možné, aby někteří hráči makali a někteří se na to vykašlali a vymlouvali se na sluníčko, bolest hlavy, rozvázané kopačky…. To bychom všechno brali, ale jen v případě, že bychom neviděli chování stejných hráčů před a po utkání. To problémy zázračně ustaly.

Hráčům každý trénink opakujeme, že základem všeho je přístup. To, že se nedaří, že se něco zkazí, k fotbalu patří. Ale pokud chybí snaha, sebelepší fotbalista hrát nemůže.  Kluci by si měli uvědomit, že od léta už bude hrát v poli pouze 10 hráčů. A to je méně než současných 14.“

Informace k utkání v Pardubicích: V Pardubicích (Pardubice - Ohrazenice (u Globusu)) hrajeme v neděli 19.4. od 15:15. Vzhledem k termínové kolizi autobusů pojedeme auty. Na pátečním tréninku prosím o nahlášení, kdo jak pojede. Ti, kdo potřebují vzít, sraz v 13:30 na umělkou.