U15 Starší žáci

U 13 - Výhra nad Trutnovem pro Míru

25.04.2016 21:44

Oba celky vstupovaly do utkání v rozdílném rozpoložení - zatímco Trutnov v minulém kole zdolal druhé Pardubice o pět branek, domácí překvapivě prohráli v Novém Bydžově.

FK Čáslav - MFK Trutnov 0:1, 1:1, 2:0, 3:3

branky domácích: 2x Kratochvíl, Válek (pk), Miláček, Březina, Gonda

sestavy: Duras - Klepáč, Mužátko, Březina - Nový, Štoček, Šveřepa - Miláček     stř. Trtík, Vondra                                                             Skalický - Válek, Špičák, Vorel - Krška, Kratochvíl, Gonda - Machů        stř. Nykodým, Čálek

V pátek na tréninku došlo k vážnemu zranění gólmana Míry Vlčka. Kluci bojovali i za něj a všichni mu přejeme bezproblémový návrat na fotbalové trávníky.

Netradičně namíchal sestavy trenér Mužátko. Ale nové složení obou sedmiček bylo ku prospěchu věci a všechny čtyři duely byly překvapivě vyrovnané.

Áčko sice v první půli mělo několik šancí, ale soupeř vzdoroval a nakonec se mu povedlo vstřelit jedinou branku v poslední minutě první půle. Svůj druhý poločas zvládli kluci lépe a díky brankám Březiny a Miláčka zvítězili 2:0. Vynikající výkon předvedl gólman Duras.

Béčko mělo za úkol bojovat, bojovat a bojovat. Nakonec předvedlo určitě více než jen boj. V prvním poločasu dokázalo remizovat  1:1, když penaltu proměnil Válek. Soupeř byl mírně lepší, penalty se dožadoval také (a nutno podotknout, že oprávněně), ale nakonec mohl i prohrát.  Ve druhé půli se ukázala bojovnost kluků. Trutnov dvakrát vedl o dvě branky (2:0 a 3:1), ale nakonec slavila úspěch Čáslav a dvě branky Kratochvíla a jedna Gondy znamenaly druhou remízu.

"Obě sedmičky podaly slušný výkon. Soupeř byl fyzicky velmi vyspělý, po výhře nad Pardubicemi si i hodně věřil. My naopak byli "dole" po prohře v Bydžově a pátečním zranění gólmanské opory. Jsme rádi, že se v bráně objevil po pauze Skalický, chytal výborně a slíbil pomoc v dalších utkáních. Povzbuzením je určitě i to, že přes nepříznivý vývoj utkání (poločas 1:2, průběžně jsme prohrávali 1:4 a 2:5) to kluci nezabalili (podobné sklony bohužel mají) a duel otočili.

Sestavy byly namíchány nově a docela se složení osvědčilo. Uvidíme, jak to bude v dalších bojích."

přípravné 17.11.2017 10:00 Meteor Praha Doma