U17 Mladší dorost

U 14 - Čermák porazil Vyšehrad

18.05.2016 21:54

Po úspěšném turnaji ve Wolfsbergu čekal čtrnáctku návrat na české trávníky. Herně se nám nedařilo, což kalí radost z vítězství. Na druhou stranu jsou někdy podobná utkání potřeba.

Slavoj Vyšehrad – FK Čáslav 2:3 (1:1)

Branky: 4´, 37´, 45´  Čermák

Sestava: Vyhnánek – L. Altmann, Kvaček (42´ Kubín), Malý (18´ M. Altmann), Březina (45´Koděra) – Schovanec, Junek – Batelka, Čermák, Vávra (23´ Mikulenka) – Miláček (48´ Koudelka)

Druhé kolo nadstavbové části jsme začínali na půdě Slavoje Vyšehrad. Vzhledem k víkendové účasti na turnaji, četným absencím v týmu U 15 a lepení jejich sestavy mladšími hráči jsme nečekali nějaký výborný výkon a bohužel jsme se nemýlili.

Úvod utkání ale nebyl špatný. Hned ve 4. min. unikl středem soupeřovi obrany Čermák a nemýlil se – 0:1. Vzápětí mohl stejný hráč zvýšit, ale neproměnil a otřepané „nedáš, dostaneš“ platilo i tentokrát – soupeř po rohovém kopu vyrovnal – 1:1. První půle byla neuspořádaná, bez kombinace, aktivity. Navíc jsme museli střídat zraněného Malého a málo aktivního Vávru. Čermák si sice ještě dvě šance připravil sám, ale obě zahodil.

Do druhého dějství jsme po pohovoru o přestávce vstoupili úplně jinak. Začali jsme kombinovat, podrželi jsme míč a hned to bylo znát. Ve 37. min. jsme po kombinaci několika hráčů připravili šanci Čermákovi, který ji proměnil – 1:2. Tlak ve druhé půli završil třetí brankou Čermák – 1:3. Ke konci utkání nám přeci jen došly síly a těsně před koncem jsme nechali po dalším rohovém kopu domácí snížit – 2:3.

„Čekal jsem, že se naplní rčení „po posvícení následuje sra…“ a moc jsem se nemýlil. Vítězství považuji za zasloužené, protože Čermák ze svých sedmi šancí tři dal a porazil Vyšehrad. Měřítko trochu snesla druhá půle, ta první byla hodně špatná.

Teď nás čeká výlet do Karlových Varů, kde to bude podobné. Hodně kluků bude hrát za U15, takže šanci dostanou další a sami můžou zhodnotit, jak na tom jsou.“