U17 Mladší dorost

U 14 - Derby s Kolínem pro hosty

05.03.2016 17:39

Kolín sice nebyl silným soupeřem, ale na čáslavské hráče to stačilo. Oslabená sestava střídala slabší momenty s těmi lepšími a nakonec o gól prohrála. Hrálo se netradičně 3 x 25 minut.

FK Čáslav - FK Kolín 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

branky: Miláček, Fišr, Vávra

sestava: I. Kocprd - Altmann, Malý, Kubín, Březina - Junek, Fišr - Chábera, Miláček, J. Čálek - Chlubna

II. Pipek - Hátle, Kubín, Kvaček, Titze - Junek, Vávra - Vondra, Chábera, Koudelka - Chlubna

III. Kocprd - Altmann, Malý, Kubín, Březina - Junek, Fišr - Chábera, Miláček, J. Čálek - Chlubna

Poslední přípravné utkání sehrála "čtrnáctka" proti Kolínu. Před prvním utkáním žákovské ligy dostali šanci všichni hráči, které navíc doplnili i Březina a Vondra z U13.

Úvod utkání byl ze strany domácích strašidelný. V první minutě se nedohodli oba stopeři, pustili míč mezi sebe a samostatný únik útočník Kolína proměnil - 0:1. Za pár minut přišel druhý gól a opět u toho byli oba střední obránci - 0:2. Domácí se vzpamatovali a začali hrát až od desáté minuty. Nejprve své dvě šance neproměnili, pak ale uvolnil Chábera Miláčka a ten snížil - 1:2. O minut později vyrovnal Fišr, který střelou do šibenice zužitkoval pas Březiny. Následovaly další příležitosti, stříleli jsme mimo, do gólmana a když už jsme branku vstřelili, mával rozhodčí ofsajd.

Do druhé třetiny šel širší kádr. Kluci měli ukázat, že se chtějí poprat o místo v sestavě. Na hřišti to ale vypadalo jinak. Hned v úvodu chyboval Hátle a hosté opět vedli - 2:3. V desáté minutě přišla další přihrávka na kopačky soupeře a na střelu z vápna byl Pipek krátký - 2:4. Nutno dodat, že i domácí mohli skórovat - nejprve unikl Chábera, postupoval sám na gólmana, místo střely přihrával Koudelkovi, který šanci nedal. O pár minut později vystihl Koudelka malou domů, opět postupoval sám na gólmana a opět nemířil dobře.

Do třetí části se vrátila "první" sestava, ale nedokázala si vytvořit trvalý tlak. Několik situací před brankou Kolína sice bylo, ale Chlubna, Miláček, ani Chábera přesně nemířili. Jediný gól přinesl únik Vávry a střela přes gólmana.

"Výkon v utkání pro nás překvapením nebyl. V podstatě celou přípravu jsem dávali šanci všem hráčům, kteří byli k dispozici. Někteří nás svým přístupem a výkony potěšili, někteří zklamali. Hráčů je dost, v nominci na nedělní první misták určitě všichni nebudou."