U14 Starší žáci

U 14 - RMSK nás poslala zpátky na zem

11.08.2017 15:07

Po vysoké výhře nad Havlíčkovým Brodem přišlo výsledkové vystřízlivění se soupeřem z divize - RMSK Cidlina. V utkání hraném na 3x 25 minut domácí dominovali dvěma třetínám a zaslouženě zvítezili.

RMSK Cidlina - FK Čáslav 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

branka hostů: Kraj (as. Hájek)

sestava:

1. třetina    Tlustý - Hadrovský, Tvrdý, Howard, Kubín - Zeman - Moc, Záruba, Hlavinka, Hájek - Lacman

2. třetina    Tlustý - Kotrba, Tvrdý, Howard, Kubín - Kraj - Houfek, Hlavinka, Žiško, Moc - Lacman

3. třetina    Tlustý - Houfek, Tvrdý, Howard, Kubín - Zeman - Kraj, Záruba, Žiško, Hájek - Lacman (60´Moc)

Již úvod utkání naznačil, že nás nečeká tak pohodový soupeř jako byl Havlíčkův Brod. Domácí si od začátku vytvořili převahu a my se téměř nedostávali na útočnou polovinu. Z několika šancí nakonec padl pouze jediný gól. Paradoxně v situaci, kdy jsme se nacházeli na dostřel domácí brány. Špatnou přihrávkou jsme lehce ztratili míč, soupeř vyrazil k rychlému brejku a zakončil přesně.

Druhá třetina byla opticky vyrovnanější, ale možná právě naše větší snaha o útočení odkryla okénka (nebo spíše okna) v naší obraně a domácí trestali. Na dva nula opět proměnili rychlý protiútok, který jsme ale mohli na polovině hřiště zastavit - 2:0. Třetí branka padla po kombinaci v našem pokutovém území, byť jsme v něm měli hráčskéu převahu. Čtvrtá pak byla pro domácí jednoduchá - daleko vyběhnuvší Tlustý míč netrefil a domácí pohodlně skórovali do prázdné brány. Skórovat jsem mohli i my - Howard trefil z trestného kopu břevno, Žiško z blízka gólmana.

Třetí třetina byla z našeho pohledu nejpovedenější. Od úvodu jsme do Cidliny "bušili", jenže díky nemohoucnosti v koncovce a troše smůly jsme nedokázali překonat výborného gólmana domácích. A tak uhodilo na druhé straně - opět rychlý brejk znamenal hrozivé skóre z našeho pohledu - 5:0. O čestný úspěch se nakonec postaral Kraj, který zužitkoval Hájkův trestný kop z pravé strany a hlavou korigoval na konečných 5:1.

"Utkání nám ukázalo naše slabé stránky a naznačilo naše možnosti. V prvních dvou třetinách někteří kluci nestíhali v rychlosti a zaostávali v důrazu. Poslední část naopak ukázala, že i s důrazným a fyzicky vyspělým soupeřem se nechá hrát. Další utkání nás čekají v sobotu a to s velmi kvalitními týmy Jihlavy a Pardubic."

mistrovské 26.08.2017 12:00 FK Jablonec Venku