U17 Mladší dorost

U 14 - Výhru nad druhým Pískem zařídil hattrickem ''Alík'' Chábera

01.05.2016 20:02

Druhý tým tabulky po základní části - FC Písek - přijel do čáslavských Vodrant v sobotu odpoledne. Domácím se povedla odveta za měsíc starou prohru 3:6 v posledním kole základní části ligové soutěže.

FK Čáslav - FC Písek 5:2 (3:1)

branky: 12´, 26´ a 48´ z p.k. Chábera, 16´ Miláček, 51´Chlubna - 3´ Kortan, 63´ Bečvář

sestava: Vyhnánek (58´ Kocprd) - Kubín, Malý, Batelka, Březina (54´ Vávra) - Schovanec, M.Altmann (36´ Novák) - Čermák, Chábera (64´ Koudelka), Fišr (60´ J. Čálek) - Miláček (49´ Chlubna)

Soupeř přijel bez svého střelce Petra, který nám minule vstřelil tři branky a nejvíc zaměstnával naši obranu. Přesto úvod patřil hostům - rychlou akci rozehráli hned ve třetí minutě a Kortan se prosadil přes naši pravou stranu - 0:1. Domací jako by byli ještě v kabině a hosté byli na hřišti daleko "živější". Naštěstí se probudili včas a začali se tlačit do útoku také. Ve dvanácté minutě bylo vyrovnáno, když po rohovém kopu mířil přesně Chábera. A za čtyři minuty se parádním lobem prezentoval Miláček a domácí vedli -  2:1. A protože se i nadále tlačili do útoku a spíše silou přehrávali techničtější hráče Písku přišla i třetí branka - opět po rohovém kopu se prosadil Chábera - 3:1. Tímto výsledkem končil poločas.

Ve druhé půli domácí pokračovali v nastoleném tempu a dokonce zvýšili skóre - nejprve zkompletoval hattrick Chábera, který proměněnou penaltou trestal ruku ve vápně - 4:1. A za tři minuty zvýšil Chlubna, který chvíli předtím střídal výborně hrajícího Miláčka - 5:1. Utkání se trochu rozkouskovalo střídáními, domácí hráči se na hřišti hledali a pustili Písek do tlaku. Ten vyvrcholil parádním přímým kopem do šibenice, na který Kocprd neměl nárok - 5:2.

"Na dnešní utkání už bylo k dispozici přeci jen více hráčů. A i když jich pět nastoupilo za U 15, byli připraveni další hráči na střídání. Z marodů již chybí jen Junek a Altmann, ale i oni začínají pomalu trénovat.

Samotné utkání se pro nás dobře nevyvíjelo. Vstup se nám nepovedl - otázkou je, jestli slabší koncetrace byla způsobena hektickou přípravou díky kolizi s utkáním céčka, nebo jen v nastavení hlav hráčů. Po brance jsme se začali tlačit dopředu a i když soupeř byl techničtější a lepší v kombinaci, přehráli jsme ho bojovností a důrazem. Druhá půle byla relativně dobrá až na závěr, který ovlivnilo velké množství střídání.

Pochválit musím oba útočníky - Alík hrál dobře již předchozí dvě utkání a Štěpán se dostává zpátky do střelecké i herní formy (dobře hrál jak v uterý za krajský výběr (2 góly), tak dnes v Náchodu za U13 (4 góly)). Spokojen jsem byl ale s výkonem všech hráčů."