U17 Mladší dorost

U 14 - Výlet do Karlových Varů se nevydařil

22.05.2016 08:55

Karlovy Vary jsme v sezóně třikrát porazili, ale tentokrát jsme prohráli. Obměněná sestava hostů nezvládla brejkové akce domácích a tři body zůstávají zaslouženě ve Varech.

1. FC Karlovy Vary - FK Čáslav 4:1 (1:0)

branka: Batelka

sestava: Kocprd - Altmann (36´Koděra), Kvaček (48´ Kubín), Březina (48´ M. Altmann), Vávra - Schovanec - Batelka, Fišr (36´Čermák), Junek, J.Čálek (36´T. Čálek, 60´ Chlubna) - Miláček

Vzhledem k absenci "poděbradských" hráčů v patnáctkách nastoupili někteří mladší kluci do jejich sestavy a tak utkání v Karlových Varech mělo být testem pro hráče širšího kádru. Test dopadl špatně, ale je třeba zvednout hlavy a koukat směrem dopředu.

V prvním poločasu jsme měli herní převahu, dvě obrovské šance spálil J. Čálek (jednou trefil tyč, jednou brankáře) a jednu Fišr. Domácí podnikli pouze tři brejky, jenže při jednom jsme si vstřelili vlastní gól, který viděl pomezní rozhodčí a domácí hráči - 1:0. Do druhé půle jsme chtěli posílit a tak šel na hřiště Čermák spolu s Koděrou a T. Čálkem. Jenže dvě minuty po začátku druhé půle unikl Rahmouni a nedal Kocprdovi šanci - 2:0. Sice jsme se tlačili do útoku, jenže naše hra byla velmi špatná. Trest přišel v podobě hrubky Kvačka, kterému sebral míč Svoboda a sólo z poloviny hřiště opět zakončil přesně - 3:0. Domácí bojovali, nám se nedařilo a byť jsme měli mírnou převahu, nevytvořili jsme si vyloženou šanci. A protože ani výměna stoperů nepřinesla zlepšení obranné činnosti a Kubín se Schovancem chybovali také, přišla čtvrtá branka v 59. min. - 4:0. Kosmetickou úpravu výsledku dal Batelka, který po hezké kombinaci snížil na konečných 4:1 (1:0).

"Čekali jsme lepší výkon, zejména, když jsme měli druhý poločas papírově silnější sestavu. Prohra je otázkou hlavy. Místo aby se hráči chtěli předvést a ukázat, řeší se v kabině, kdo nehraje a proč. Jsme trochu rozklížení vnitřně, chybí nám i zranění kluci. Nicméně se musíme připravit na poslední tři kola. Před námi je teď Viktorka Žižkov, spolu s Táborskem je to jediný tým, který jsme nedokázali připravit o body. Takže motivace je jasná. Snad půjdeme do utkání s nejsilnější sestavou a neunaveni."