U14 Starší žáci

U 14 - Čtrnáctka v Jablonci gól nevstřelila a domů se vrátila s prázdnou

27.08.2017 09:36

Zřejmě jeden z nejtěžších soupeřů hostil čáslavské žáky. Dvojciferné vítězství Jablonce v minulém kole budilo respekt. Přesto se v Mšenu hrálo vyrovnané utkání, které rozhodla až penalta tři minuty před koncem.

FK Jablonec - FK Čáslav 2:0 (1:0)

branky: 15´ Kubát, 67´ Václavů z pk.

sestava Čáslavi: J.Tlustý - Houfek (48´Kubín), Howard, Tvrdý, T. Tlustý - Zeman - Kraj, Záruba, Míšek, Hájek - Žiško (36´Hlouchová).

Od úvodních minut hrálo ve slušném tempu, ale převážně ve středu hřiště. Míč nedokázal na svých kopačkách udržet ani jeden tým delší dobu a tak gólmani byli prvních deset minut bez práce. Šance na vstřelění gólu se začaly rodit po individuálních chybách. Bohužel víc jich udělali čáslavští a domácím se povedlo jednu potrestat - v 15. minutě ztratil míč na polovině hřiště Kraj a rychlý kontr zakončil v minulém kole sedmigólový útočník Kubát - 1:0. Hosty pak dvakrát výbornými zákroky podržel J. Tlustý, který likvidoval samostatné úniky jabloneckých. Jedinou velkou šanci Čáslavi v první půli nedotáhli do konce Kraj se Žiškem.

Hru ve druhém poločasu oživila Hlouchová, která paradoxně byla nejdůraznějším hráčem. Právě díky zvýšenému důrazu se hra ještě více vyrovnala a odehrávala se ve středu hřiště. Když už se hosté dostávali do úniku (většinou Kraj), hasil vše vynikající stoper domácích. Šance na remízu žila do 67. minuty - v té Tvrdý zasáhl centr domácího hráče rukou a penaltu úspěšně proměnil Václavů. V poslední minutě mohl alespoň korigovat Míšek, ale ani on tváří v tvář gólmanovi nemířil přesně.

"Podobných zápasů potřebujeme odehrát víc. Soupeř byl kvalitní, lepší v práci s míčem i důraznější. Postupem času se s tím kluci vyrovnali a dokázali se prosazovat také. Tentokrát nám nefungovaly průniky Lukáše Kraje, který sice odehrál poločas za patnáctku, přesto by měl v podobných utkáních vynikat. Nedařila se nám také rozehrávka od stoperů, udělali jsme několik zbytečných ztrát a musel nás podržet gólman Tlustý. Ve druhém poločasu se hra zlepšila, Hlouchová přinesla na hřiště důraz a kdybychom lépe vyřešili několik situací po zisku míče, mohli jsme být ještě víc nebezpeční. Týmový výkon byl velmi slušný, individuální výkony byly u dvou tří hráčů výrazně pod jejich možnosti."

mistrovské 24.09.2017 11:45 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma