U19 Starší dorost

U 15 - Ani Karlovy Vary si neodvezly vítězství

16.04.2016 00:00

První poločas sice patřil hostům, ve druhém jsme však dokázali výsledek otočit a připsat si tak čtvrté vítězství v řadě.

Čáslav - Karlovy Vary 4:2 (1:2)

Branky: Bašek 2, Zima, Záhora

Sestava: Beran (36. Vyhnánek) - Oliva, Kosprd, Zima, Machka - Hladík (57. V. Čermák), Bašek, Altmann (36. M. Čermák), Erben, Kormaník - Záhora

Od úvodního do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího rychlé, dramatické utkání plné střetů a brankových příležitostí na obou stranách.

V prvních 10. minutách jsme zahrozili po rozehrání z rohových kopů. Po prvním zakončuje Bašek, po druhém zakončuje Záhora, oba těsně vedle brány.

V 15. minutě přichází trestný kop proti naší bráně. Beran vyráží míč do břevna, míč se vrací před bránu a hostující útočník nám dává branku. Ve 20. minutě zahrává trestný kop Oliva a míč posadí přesně na hlavu Zimy, který vyrovnává na 1:1. Ve 31. minutě zahrávají roh hosté, hlavičkující hráč pošle míč dlouhým vysokým obloukem do naší brány a díky tomu odcházíme do poločasové přestávky s nepříznivým skóre 1:2.

Do druhého poločasu vstupujeme aktivním pojetím. Už ve 3. minutě prostrčí Záhora míč na Baška, který se uvolní rychlou kličkou a vyrovná na 2:2. V 7. minutě druhého poločasu si oba zopakují spolupráci a Bašek krásně přehodí brankaře. Stav 3:2 přinese mírný klid do hlav našich hráčů, ale současně zvýšenou aktivitu hráčů Karolových Varů. Ti dokáží během krátké chvíle vyprodukovat dvě slibné šance, bohužel bez brankového efektu. Že v druhém poločase zvlhnul hráčům Karlových Varů střelný prach nám ukazuje šance z 25. minuty, náš gólman je po střele překonán, míč se od tyče vrací do hřiště, ale osamocený útočník nedokáže míč zasunout do naší brány.

Ve 29. minutě přichází důležitý moment, kterým získáváme nadvládu nad zbytkem celého poločasu. Kormaníkův dlouhý aut prodlouží hlavou Bašek a Záhora zvýší na konečných 4:2.

V závěru zápasu stihneme ještě dva samostatné nájezdy, ale Bašek ani M. Čermák nejsou úspěšní.

Celé mužstvo si zaslouží pochvalu, že i za nepříznívého stavu nesložilo zbraně a bojovalo o vítězství.