U17 Mladší dorost

U 15 - Admira nám připravila první jarní prohru

27.03.2017 08:04

Ve třetím jarním kole hostila Čáslav třetí tým tabulky - Admiru Praha. O osudu utkání rozhodly tři branky nejlepšího střelce soutěže - hostujícího Lukáše Klucha.

FK Čáslav - FK Admira Praha 2:5 (1:4)

branky: 11´ Chábera, 57´ Mikulenka - 15´, 17´, 21´Klucho, 24´ Cízner, 56´Terentiev

sestava: Kocprd - L. Altmann, Vyhnánek, Malý, Chlubna - Kubín - Fišr (46´Mikulenka), Schovanec, M. Altmann, Honc (41´ Junek) - Chábera

V Čáslavi se utkaly na jaře neporažené týmy. Zatímco domácí zdolali celky ze středu tabulky, Admira měla z minulého kola cenný skalp vedoucího Liberce.

V úvodu utkání se hra přelévala ze strany na stranu a k vidění byl svižný fotbal. Na první gól se čekalo pouze deset minut - Fišr rozjel akci, vyměnil si míč s Kubínem a centroval přesně na hlavu jarního střelce Chábery - 1:0. Hosté zvýšili obrátky na hřišti začal dominovat nejlepší střelec soutěže Klucho. Ten v patnácté minutě utekl stoperům a Kocprd po 155 minutách bez inkasovaného gólu lovil míč ze sítě - 1:1. Za dvě minuty se Klucho prosadil podruhé - 1:2. A pouhých šest minut mu stačilo na hattrick - 21. minuta 1:3. Domácí byli jak opaření a inkasovali za další tři minuty čtvrtý gól.

Druhý poločas byl ze strany Čáslavi vydařenější. Ve třetí minutě prolétl centr Fišra před bránou, ale nikdo s hráčů na něj nedosáhl. V osmé minutě přestřelil prázdnou bránu ze dvou metrů Chábera. Hostům na gól stačila jedna akce - Klucho opět utekl obránců, Kocprd sice jeho střelu vyrazil, ale z vápna pálil Terentiev již do prázné - 1:5. Debakl zmírnil Mikulenka, který skóroval po přihrávce loučícího se Junka - 2:5. Domácí soupeře ještě dokázali zmáčknout, ale korekci výsledku jim hosté nedovolili.

"Až na výpadek mezi 15. a 24. minutou jsme se hostům vyrovnali. Druhý poločas jsme byli nebezpečnějším týmem, byť Admira pod dojmem vedení polevila. I v první půli jsme hráli vyrovnanou partii, jenže po gólech jsme se vždy vytáhli do útoku a inkasovali z brejků. Celkově ale z utkání nemám vůbec špatný pocit. Narozdíl od podzimu jsme i s kvalitním soupeřem hrali vyrovnanou partii a připravili si vyložené šance.

V sobotu nás čeká poslední kolo základní části. V Novém Bydžově se budeme snažit posunout se o příčku výš. Los deseti kol nadstavby budeme vědět až po víkendu, čekají nás soupeři na 7.-12. místě tabulky po základní části."