U17 Mladší dorost

U 15 - Bodovat na Žižkově patnáctka nedokázala

12.11.2016 10:00

V mrazivém počasí se utkala patnáctka v Satalicích s Viktorií Žižkov. Domácí potvrdili roli favorita a zaslouženě brali tři body, byť v poslední minutě měla Čáslav obrovskou šanci na vyrovnání.

Viktoria Žižkov - FK Čáslav 2:1 (1:0)

branky: 21´ Mach, 44´Chaloupka - 63´Mužátko

sestava: Kocprd - L. Altmann, Vyhnnánek, Kubín, Koděra - Schovanec - Fišr, Honc (36´Miláček), M. Altmann, Novák (46´ Mikulenka) - Chábera (59´Mužátko)

Bez zraněných Junka a Malého nastupovali hosté s cílem dobře bránit a podnikat rychlé protiútoky. Žižkov měl od začátku utkání převahu a zejména standardní situace byly nebezpečné. Nicméně branka padla po zbytečné ztrátě míče a rychlé akci nejlepšího hráče utkání Janise Macha ve 21. min. - 1:0. Hosté zahrozili v první půli dvakrát po trestných kopech M.Altmanna - ten nejprve nasměroval míč do skrumáže před gólmanem, ale několik pokusů viktoriáni zablokovali a podruhé osamocený Novák netrefil hlavou bránu.

Snahu hostů o vyrovnání utnul hrubou chybou Novák, který přihrál soupeři a kapitán Chaloupka nabídnutou šanci využil -  2:0. Po trojím střídání se hra čáslavských přeci jen zvedla. Miláček připravil gól pro Mužátka, který kontaktní brankou vykřesal naději na bodový zisk. Závěrečný tlak přinesl několik rohů a ten poslední znamenal i největší šanci. Tu bohužel M.Altmann ve vyrování nepřetavil a tak body zůstaly domácím.

"Soupeř byl lepší v prvním poločasu, přehrál nás a mohl vést vyšším rozdílem. Když jsem se zvedli a začali hrát lépe, přišla nesmyslná přihrávka dozadu a útočník trefil šibenici. V závěru jsme dokázali soupeře zmáčknout, vytvořit si šance. Kluci zjistili, že Viktorka je hratelná. Jenže bohužel pozdě."