U 15 - Nešťastná porážka na závěr podzimní části soutěže

23.11.2014 10:00

V posledním kole hraném na podzim cestovali čáslavští žáci do Rokycan. Své osmnácté soutěřná utkání prohráli i přesto, že na půdě soupeře třikrát skórovali.

FC Rokycany – FK Čáslav 4:3 (3:1)

Branky: Vajgl, Voženílek, Uher

Sestava: Čermák – Jelínek, Procházka, Bašek – Kurka,  Uher, Masopust, Voženílek – Brom (54´ Zdeněk) – Stiburek, Vajgl

První poločas začal svižně. Hned ve 2. min. Uher vybojoval míč, prostrčil ho na Vajgla a Čáslav šla do vedení. Další šanci měl Masopust, ale bohužel nedal. V 8. min. domácí srovnali – chyba ve středu hřiště, brejk a gól – 1:1. Šanci poslat hosty podruhé do vedení měl Vajgl, bohužel svůj samostatný únik neproměnil. A tak domácí trestali – centr přes Baška podskočili Kurka a Jelínek a osamocený domácí hráč na zadní tyči otočil skóre – 2:1. Ve 30. min. bylo ještě hůř – podobná situace jako při druhé brance, jen s tím rozdílem, že domácí situaci začali díky autovému vhazování. – 3:1. V poslední minutě první půle vykřesal naději na zvrat Voženílek, jemuž připravil Uher vyloženou šanci.

Hned v úvodu druhé půle završil svůj den blbec Bašek, který minul míč, a útočník domácích samostatný únik bezpečně proměnil. Poté přišlo několik velmi dobrých šancí hostí, ale těm se povedlo skórovat až v 63. min. – Uher pálil přesně k tyči a snížil na 4:3.

„Druhý poločas jsme byli jasně lepším týmem, bohužel jsme neproměnili vyložené šance. Na malém hřišti jsme se ve zhuštěném prostoru těžko prosazovali. Měli jsme ale množství standardních situací z výhodných pozic, bohužel jsme nemířili přesně.“