U17 Mladší dorost

U 15 - Chábera vystřelil patnáctce tři body v úvodním kole ČLŽ

12.03.2017 15:50

Hezkou fotbalovou podívanou přinesl první jarní ligový duel. Na umělce ve Vodrantech se představil šestý tým tabulky Trutnov, který domácí zdolali nejtěsnějším rozdílem. O jedinou branku se postaral Aleš Chábera.

FK Čáslav - MFK Trutnov 1:0 (1:0)

branka: 33´Chábera

sestava: Kocprd - L.Altmann, Vyhnánek, Malý, Chlubna - Kubín - Batelka, Schovanec, Honc (49´ Mikulenka), Fišr - Chábera (60´ Fišr)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Hned první akce naznačila, že rychlost Batelky bude na hosty platit. A protože velmi dobře hráli všichni hráči v modrobílých dresech, hosté řešili několik velmi nebezpečných situací. Největší šancí Trutnova v první půli byl trestný kop z hranice vápna, který Kocprd vyrazil na roh. To čáslavští byli aktivnější - Batelka postupoval sám na gólmana, ale trefil ho do nohou. Hlavička osamoceného Schovance postrádala tvrdost, Fišr místo zakončení volil nepřesnou přihrávku. Zaslouženého vedení se dočkali domácí těsně před koncem první půle - povedenou akci, kdy míč putoval po ose Altmann, Batelka, Hoc, zakončil přesnou hlavičkou Chábera - 1:0.

I do druhé půle vstoupili domácí aktivně a měli míč častěji na svých kopačkách. Postupem času ale fyzicky vyspělejší hosté přebírali oteže zápasu a modrobílí se soustředili na pozornou obranu a občas vyrazili do rychlého protiútoku. Tlak hostů sílil s přibívajícími minutami, ale pozorná obrana i gólman Kocprd vyrovnání nepřipustili.

"Dnešní výkon nás potěšil. Zejména první poločas jsme odehráli velmi dobře. K tradiční bojovnosti jsme tentokrát přidali i kvalitní protiútoky a byli nebezpečnějším týmem. Opět jsme využili v poli gólmana Vyhnánka, který chytal utkání za dorost a tudíž svou víkendovou porci minut v bráně dostal. Výborně hrála celá obrana, která neudělala jedinou chybu. Směrem dopředu je znát rychlost a důraz Batelky. Ale pochvalu zaslouží všichni hráči. Je pravda, že ke konci utkání nám docházely síly. Hru jsem až přliš zjednodušili a někdy zbytečně odkopávali míče. Na druhou stranu na klukách byla vidět touha po vítězství a nemělo smysl zasahovat do herního projevu."

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku