U19 Starší dorost

U 15 - Pro páté vítězství v řadě si ''patnáctka'' zajela na Žižkov

25.04.2016 10:00

V aprílovém počasí na hřišti v Dolních Počernicích jsme podali "aprílový" výkon, ale díky výbornému proměňování šancí jsme získali tři body

Žižkov - Čáslav 3:4 (2:2)

Branky: Bašek, Záhora, M. Čermák, V. Čermák

Sestava: Beran (36. Vyhnánek) - Oliva, Zima, Kosprd, Machka - Novák (M. Čermák), Erben, Bašek, Hladík (45. Altmann),
V. Čermák - Záhora

Kdo se jen malinko opozdil a nestihnul úvodní hvizd hlavního rozhodčího přišel o řádnou porci gólů v tomto zápase. 1. minuta - centr z pravé strany před naší bránu a nikým nehlídaný útočník otevírá skóre zápasu. Brankař Beran je možná naším prvním hráčem, který se dotkne míče, ale až ve chvíli, kdy ho loví z naší sítě.

2. minuta - dlouhý aut Machky do pokutového území soupeře najde Baška, který si prvním dotykem prsama míč připravi a druhým dotykem pravou nohou vyrovná na 1:1.

3. minuta - Záhora vysune Baška, ten mu po krátkém sprintu vrátí míč před bránu. Po kratičké přetlačované s brankařem zvýší Záhora na 2:1.

Následuje únik Baška, přehození brankaře, ale míč skončil vedle brány. Kombinaci Bašek - Záhora - Bašek vychytá golman. V druhé polovině prvního poločasu prohráváme mnoho osobních soubojů a v držení míče jsme na tom velmi špatně. V této části domácí 5x ohrozí  naší bránu. Čtyři střely míří vedle a v souboji útočník - brankař, vítězí Beran včasným vyběhnutím. Ve 32. minutě nám ukáže svou techniku útočník Žižkova, který si z pěti našich hráčů udělá slalomové branky a vyrovná na poločasový stav 2:2.

Do druhého poločasu vstupují oba týmy daleko zodpovědněji, hlavně v obranné činnosti za prvních 15 minut je vidět jen dalekonosná střela Olivy, které kontruje umístěná střela k tyči naší brány, ale Vyhnánek je na místě. V 50. minutě prodlouží Bašek míč za obranu na M. Čermáka, ten ukáže obráncům rychlé nohy a změní skore na 2:3 v náš prospěch. O dvě minuty později může domácí dorazit Altmann. Odražený míč si ho najde v dobré pozici před bránou, ale propasírovat ho do brány se nepodaří. V 62. minutě po obléhání a několika střelách na bránu se k míči dostane Vašek Čermák a nekompromisně ho pošle do šibenice. Mírné drama si vyrobíme v závěru zápasu, kdy po nedorozumění Olivy a Zimy sníží domácí na 3:4.

Náš dnešní výkon nebyl nijak oslnivý. V kombinaci i osobních soubojích nás soupeř přehrával. Výsledkově jsme zápas zvládli, díky dobré ofenzivní činnosti a kvalitnímu zakončení.