U17 Mladší dorost

U 15 - Šesté místo na mezinárodním turnaji v Havlíčkově Brodu

31.07.2016 19:09

O víkendu se kategorie U15 zúčastnila 61. ročníku Tománkova memoriálu v Havlíčkově Brodě. Dvoudenní turnaj s kvalitním obsazením sedmi českých a pěti slovenských ligových týmů absolvovali hráči po týdenním soustředění. V úmorném vedru a s množstvím "bolístek" odevzdala většina kluků poslední zbytky sil a šesté místo je vcelku slušným výsledkem.

Tománkův memoriál Havlíčkův Brod

O víkendu se kategorie U15 zúčastnila 61. ročníku Tománkova memoriálu v Havlíčkově Brodu. Dvoudenní turnaj s kvalitním obsazením sedmi českých a pěti slovenských ligových týmů absolvovali hráči po týdenním soustředění. V úmorném vedru a s množstvím "bolístek" odevzdala většina kluků poslední zbytky sil a šesté místo je vcelku slušným výsledkem.

sobota 30.7.

Havlíčkův Brod - FK Čáslav 1:1

3´domácí - 15´ Fišr (Miláček)

sestava: Vyhnánek - L. Altmann (13´ J. Čálek), Kubín, Kvaček, Novák - Schovanec - Miláček, M. Altmann, Junek, Fišr - Chábera

Soupeř na nás vlétl a fyzicky vyspělý hráči nám dělali obrovské problémy. Než jsme se trochu srovnali sami se sebou, prohrávali jsme 1:0. Fišr dokázal po přihrávce Miláčka vyrovnat, další dvě obrovské šance jsme ještě neproměnili.

MFK Lokomotíva Zvolen - FK Čáslav 0:1

branka: Miláček (T. Čálek)

sestava: Kocprd - Titze, Kubín, M. Altmann, Koděra - Schovanec - T. Čálek, Junek, Fišr (10´ Chábera), J. Čálek - Koudelka (14´ Miláček)

Slovenský ligový tým ze Zvolena byl druhým čáslavským soupeřem. Kocprd v bráně tentokrát moc šancí vyniknout nedostal a Miláček po pěkné přihrávce Tomáše Čálka rozhodl utkání - 1:0.

1.SK Prostějov - FK Čáslav 0:1

branka: Koděra (Chábera)

sestava: Vyhnánek - Kvaček, M. Altmann, Kubín, Novák - Schovanec - Miláček, Junek, Chábera, FIšr - Koudelka (15´ Koděra)

Účastník TOP skupiny Moravské žákovské ligy byl po celé utkání aktivnějším a šikovnějším týmem. My jsme se po vetšinu času bránili, ale nakonec jsme měli dvě velké šance. První ještě Miláček neproměnil, tu druhou už ale Koděra ano. V poslední minutě do brány dotlačil Cháberovo obhození daleko vyběhnuvšího gólmana.

Admira Praha - FK Čáslav 2:0

branky: obě vlastní

sestava: Vyhnánek - Titze, M. Altmann, Kubín, Koděra - Schovanec - T. Čálek, Junek, Novák, J. Čálek - Miláček

Se "staronovým" soupeřem z naší skupiny žákovské ligy jsme hráli relativně pohledné a vyrovnané utkání do 15. minuty. Pak přišla dvouminutovka, ve které jsme si dali dvě vlastní branky a bylo po zápase.

neděle 31.7.

DAC Dunajská Streda - FK Čáslav 2:0

sestava: Kocprd - Fišr (15´ J. Čálek), Malý, Kubín, Pelikán - Schovanec - Chábera (22´ Koděra), Junek, M. Altmann, Novák - Miláček

Prvních patnáct minut jsme byli jasně lepším a soupeř, který do té doby v turnaji neinkasoval, přežil naše šance. Bohužel v závěru přišly opět individuální chyby. Nejprve špatnou rozehrávku potrestal střelou z dálky slovenský útočník a poté gólman Kocprd zopakoval kiks gólmana Slovácka v duelu se Spartou. K postupu do semifinále nám stačil bod, po prohře nás čekal duel o 5. místo.

Admira Praha - FK Čáslav 1:0 (0:0)

sestava: Pipek (20´ Kocprd) - Titze (20´ T. Čálek, 30´ Kvaček), Kvaček (20´ Kubín), Malý, Koděra (10´ Novák) - Schovanec - J. Čálek (30´ Koudelka), T. Čálek (10´ Junek), M. Altmann, Pelikán - Koudelka (20´ Miláček)

Poslední utkání turnaje se hrálo 2x20 minut a kluci ho jeli "na morál". V prvním poločasu jsme se nedostali za polovinu a obrana v čele s Pipkem udržela čisté konto s notnou dávkou štěstí. Druhá půle již byla v našem podání o hodně lepší, bohužel zbytečná ztráta a následná šance skončila gólem v Kocprdově síti. My jsme dokázali trefit Junkem břevno, ale k dorážce se již Miláček nedostal.

"Konečné šesté místo je pro nás v takto kvalitně obsazeném turnaji úspěchem. Hra přesvědčivá nebyla, ale ukázala nám, na čem zapracovat. Na turnaj jsme jeli po soustředění, několik hráčů z důvodu zranění nedohrálo. Naštěstí se nejedná o nic vážného a po třídenním volnu se k přípravě opět vrátíme.

Těší mě, že se do brány vrátil Vyhnánek, který váhal mezi návratem do Uhlířských Janovic a působením u nás. Vyzkoušeli jsme Radka Pelikána, který působil v Kolíně. O něj hodně stojíme a záleží na něm, jestli u nás bude hrát. Typově nám podobný hráč chybí. Po nemoci by měl v týdnu začít Batelka a tím bychom měli být zase více konkurenceschopní. Další přípravné utkání hrajeme v neděli v Hlušicích s RMSK Cidlina."