U 15 - Z Motorletu se vracíme bez bodu

15.03.2015 22:28

Ve druhém jarním kole zavítali čáslavští hráči na půdu Motorletu Praha. A ta byla velmi horká.

Motorlet Praha – FK Čáslav 3:1 (2:0)

Branka: Záhora

Sestava: D. Čermák (35´ Duras) – Jelínek, Procházka, Voženílek, E.Čermák (60´Zdeněk) – Para (33´ Kurka), Uher, Masopust, Vajgl – Záhora, Brom (55´ Bašek)

Domácí udělali velký pokrok, o čemž svědčily výsledky v přípravě. A na hřišti od úvodních minut to bylo vidět.  Hosté se dostali pod tlak, který vyvrcholil krásnou střelou domácího borce a vedením 1:0. Za pár minut to bylo již 2:0, když po rohovém kopu zůstali na malém vápně volní dva hráči a Čermák neměl šanci. Zkorigovat nepříznivý stav mohli domácí v závěru poločasu. Jenže Vajgl nejprve na míč nedosáhl a poté selhal v samostatném nájezdu. Navíc musel střídat kvůli zranění kapitán Para, což byla další citelná ztráta.

Motorletu vyšel i úvod druhé půle. První větší šanci totiž proměnili ve třetí gól. Durase překonal osamocený hráč stojící na malém vápně. Poté se hra vyrovnala a větší šance si vypracovali hosté. Záhorovi se povedlo snížit na 3:1, ale další šance již využity nebyly.

„Dnes jsme prohráli zaslouženě,“ konstatovali trenéři: „Domácí byli zejména v prvním poločase důraznější , rychlejší. Ve druhém jsme se jim sice ve všem vyrovnali, měli jsme i více šancí, ale bohužel jsme nedokázali další proměnit. Nicméně pokud zvládneme v dalším kole poslední Karlovy Vary, skončíme v první šestce, což je náš cíl.“