U19 Starší dorost

U 15 - Z Rokycan vezeme remízu

07.05.2016 22:09

Remízové utkání rozhodovaly pokutové kopy. V této dovednostní soutěži prokázali pevnější nervy domácí a připsali si druhý bod.

Rokycany - Čáslav 1:1 (1:1)

Branka: Michal Čermák

Sestava: Beran - V. Čermák, Kubín, Bašek, Machka - Novák, Altmann, Hladík, Černý (47. Batelka) - Chlubna (36. Fišr), M. Čermák

Slunečné počasí a možnost hrát na hlavním hřišti v Rokycanech to byla jistota. Velkou neznámou bylo, jak bude vypadat náš výkon v silně pozměněné sestavě. Hned v úvodu utkání získali domácí možnost zahrávat rohový kop. Míč směřující od rohového praporku před naší bránu do míst, kde byli dva naši obránci a brankař se nám podařilo krkolomně zahrát jen díky teči o břevno naší brány. V 5. minutě vyšle V. Čermák míčem za obranu M. Čermáka a ten nám zajistí vedení 0:1. Tento moment odstartuje serii rychlých protiútoků na obou stranách. Trestný kop za sražení Chlubny pošle Bašek mimo bránu. Solo Machky z poloviny hřiště a střelu k tyči zlikviduje golman. Na druhé straně předvede Beran nejprve rychlé vyběhnutí a pak rychlou reakci při útocích domácích. Ve 23. minutě po rychlé kolmé přihrávce se podaří domácím vyrovnat. Konec 1. poločasu se odehrává převážně na naší polovině. Rokycany jsou při chutí, v těchto momentech nás podrží Beran, který předvede sérii výtečných zákroků.

V 2. poločase jsme aktivnější, vyrábíme si mnoho šancí, ale neproměňujeme. Machka přetlačí obránce, ale dá těsně vedle. Novák sám ve vyložené šanci dá do brankaře. Nad bránou končí pokusy Fišra, Baška po centru Altmanna, střela z dálky M. Čermáka, když netrefí bránu ani Batelka z bezprostřední blízkosti, zápas končí remírou 1:1.

V penaltovém rozstřelu jsou šťastnějsí domácí. Promění vše, my máme jeden pokus neúspěšný. (JP)

Hlavní trenér ing. Milan Kormaník:

Do zápasu nastoupila z důvodu mnoha absencí hráčů ročníku 2001 zcela nová sestava.  Vypomoci museli i další hráči ročníku 2002. "Pro některé hráče kategorie U14, kteří nastoupili poprvé za U15 byl zápas cennou zkušeností a myslím, že obstáli dobře."