U 19 - Důležité tři body a posun na dostřel čelu tabulky

17.03.2015 08:19

Utkání páteho a šestého týmu tabulky se odehrálo v Mnichov Hradišti. Po slušném výkonu body putují do Čáslavi a starší dorost dělí od pomyslné bedny tři body.

Mnichovohradišťský SK - FK Čáslav 2:3 (2:2)

branky: 2x Rolenec, Basl

sestava: Kovařík -Toman, Macháček, Basl, Masopust - Havránek, Pavlík, Richard, Veselý- R. Plíhal, Rolenec

střídali:  Čejka, J. Petržilka

Do zápasu lépe vstoupili domácí a hosty zatlačili na jejich polovinu. Úvodní branka padla po rohovém kopu čáslavských fotbalistů, kerý nedokázali dohrát, a z brejkové situace se dostal domácí tým do vedení 1:0. O obrat ve skóre se postaral Jakub Rolenec kterému stačilo deset minut na vstřelení dvou gólů: Nejprve využil kolmé nahrávky za obranu a za pomocí teče domácího obránce vyrovnal a následně hlavou potrestal vyběhnutí brankáře po centru Radka Tomana. Už to vypadalo že Čáslav půjde do kabin s vedením, bohužel inviduální chyba v obraně znamenala obrovskou šanci a gól - 2:2.

Druhá půlka nabídla vyrovnanou partii bez velkých šancí. Hradiště hrozilo hlavně po centrech ze strany, ale pozorná obrana hostů odolala. Rozhodnutí přišlo v 72. min., kdy Čáslav zahrávala tresný kop, Radek Toman posadil míč na hlavu Tomáše Basla a ten se nemýlil 2:3. Definitivní tečku měl na noze Radek Plíhal, který se v 80. min. ocitl sám před brankářem, ale nedokázal míč dobře umístit k tyči. Hradiště následně vsadilo na dlouhé nakopávané míče, koncentrovaná Čáslav už domácí k ničemu nepustila.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Jeli jsme s jasným cílem napravit bodovou ztrátu z domácího zápasu. Museli jsme si rychle zvyknout na přírodní hřiště. Většina kluků se letos na trávu ještě nedostala. Musím přiznat že prvních dvacet minut jsme se opravdu s terénem prali a měli jsme docela štěstí, že jsme dostali jen jednu branku. Od druhé poloviny prvního poločasu se naše hra zvedla a skóre jsme otočili. Mrzí mě, že jsme dostali branku těsně před odchodem do šaten. Tento moment mohl zápas zlomit. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Rozhodla naše dobře zahraná standardka. Ke konci jsme si už výsledek pohlídali a vyhráli. Dnes musím pochválit kluky hlavně za druhy poločas, ve kterém předvedli kvalitní výkon."