U11 Starší přípravka

U11 - Klubové derby bylo pro outsidera dobrou školou

03.12.2017 22:34

Zajímavé porovnání nabídlo čáslavským fotbalistům kategorie U11 ve čtvrtek 30. listopadu modelové utkání s klubovými spoluhráči, kteří jsou o rok starší a kteří na podzim váleli v České lize žáků. Dokonce tak dobře, že po první polovině soutěže skončili na třetí příčce.

A to měl překvapivý lídr béčkové skupiny okresního přeboru ještě štěstí, že proti němu nenastoupila čtveřice nejlepších hráčů: D. Hybler, V. Paták, B. Spáčil a T. Vančura. Ti se totiž ve stejný den zúčastnili kempu Regionální fotbalové akademie v Pardubicích. Kompletní nebyla kvůli nemocem a zraněním ani jedenáctka, a tak jí na postu stopera vypomohl M. Hájek ze čtrnáctky.

Poutavější fotbal se hrál v první půli, kdy měl ligový tým sice převahu, ovšem i mladší kolektiv předvedl, že se už něco také naučil. Odměnou mu byl gól T. Nesládka, který před poločasovou přestávkou snížil na 2:1. Po změně stran se už jednalo o jednoznačnou záležitost ve prospěch dvanáctky, jež svůj tlak umocnila dalšími třemi brankami.

„Byla to pro nás dobrá škola. Ještě máme co dohánět,“ poznamenal trenér Luboš Hájek, ale jinak z prohry na osvětlené umělé trávě v Čáslavi nedělal vědu. Naopak spíš chválil, a sice hlavně T. Nesládka a I. Ondráčkovou. Dobře chytal A. Jeřicha, než si krátce po změně stran při zákroku zranil nohu o tyčku a musel jej nahradit druhý brankář soupeře M. Málek.

Dobrým výkonem si nominaci k domácímu přátelskému utkání čáslavské dvanáctky s ligovým protivníkem z Vlašimi vysloužili T. Hájek a T. Nesládek. Ten potvrdil výtečnou podzimní střeleckou formu a v sobotním zápase rovněž jednou skóroval.

FK Čáslav U12 - FK Čáslav U11 5:1 (2:1)
- branka a asistence Čáslavi U11: T. Nesládek (A. Gaspri) - 2:1
- hrací doba: 2x 30 minut, bez rozhodčího

Čáslav U11: A. Jeřicha - A. Gaspri, M. Hájek, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: E. Panýrková, I. Ondráčková, M. Málek. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík. (lh)