U14 Starší žáci

U12 - Chrudim se i díky rohům podařilo udržet dál na nule

03.10.2015 21:41

Splnit povinnost a vyhrát, s takovým záměrem v sobotu 3. října odjeli čáslavští fotbalisté kategorie U12 k dalšímu ligovému mači do Chrudimi. Jejich mírný optimismus byl na místě, neboť soupeři se stejně jako Kolínu či Náchodu zatím bodovat nepodařilo.

Na hřišti ale vypadalo všechno jinak. Platilo to v prvním poločase v případě čáslavské jedničkové sestavy, která pustila domácí tým do dvoubrankového vedení. Naštěstí na druhé hrací ploše dopadlo dílčí skóre podle papírových předpokladů, což v poločasovém součtu znamenalo vedení Čáslavi 4:2.

Po změně stran se už probrala i do té doby neúspěšná formace a rovněž zatížila protivníkovo konto čtyřmi góly. Například trefa z voleje Š. Tvrdého po rohovém kopu M. Růžka patřila mezi výstavní. Tento typ standardní situace hostům celkem šel, vždyť už v první půli z centru B. Hlavinky profitoval J. Tlustý, a to dokonce hlavou.

Hosté nakonec zvítězili jednoznačně 10:3 a před sérií zápasů s těžšími soupeři se naladili, alespoň co se výsledků týká, na pohodovou notu.

„Protože jsem měl to štěstí a byl jsem u obou čtyřbrankových dílčích výher, měl bych být asi spokojen. V prvním poločase nám k hezkému skóre pomohly málo vídané hrubky Chrudimi v obraně, když například brankář nejméně dvakrát vyhodil míč přímo k nohám Vojty Lacmana. Ve druhém dějství bychom po dobrém výkonu zřejmě dosáhli ještě výraznějšího skóre, kdyby někteří hráči mysleli při řešení finální fáze gólové příležitosti víc na kolektivní úspěch než na vlastní slávu,“ uvedl jeden z čáslavských trenérů Luboš Hájek.

To jeho kolega R. Masopust nemohl tým příliš pochválit. U svých svěřenců totiž postrádal především větší nasazení a zápal do hry.

MFK Chrudim – FK Čáslav 3:10 (2:0, 0:4, 0:4, 1:2)
- branky Čáslavi: V. Lacman 2, B. Hlavinka, J. Tlustý, M. Hájek, M. Růžek, R. Hlouchová, Š. Tvrdý, A. Houfek, J. Zoul

Čáslav 1: P. Kosprd - A. Chmelař, Š. Tvrdý, P. Mikan - M. Růžek, R. Hlouchová, M. Hájek - O. Mészároš. Střídali: F. Novotný, L. Kubín, M. Kotrba.

Čáslav 2: F. Šejvl (31. J. Urban) - J. Zoul, A. Houfek, M. Kozlík - L. Kraj, J. Tlustý, V. Lacman - B. Hlavinka. Střídali: L. Krupička, J. Hadrovský. Trenéři: Roman Masopust, Luboš Hájek. (lh)

mistrovské 24.09.2017 11:45 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma