U14 Starší žáci

U12 - Chrudimi k remíze stačilo trestat hrubky v rozehrávce

28.02.2016 23:04

Nachlazení a jarní prázdniny nedovolily dalšímu soupeři čáslavských ligových dvanáctek, aby v neděli 28. února dorazil na umělou trávu ve sportovním areálu Vodranty v optimálním počtu. Přípravný zápas s Chrudimí se proto musel uskutečnit pouze na jedné hrací ploše.

Čáslavští hráči zvítězili v říjnovém mistrovském duelu na půdě stejného protivníka výrazným rozdílem 10:3, ovšem tentokrát nemohli na něco podobného pomýšlet. Vždyť byli vůbec rádi, že se jim nakonec podařilo smazat dvougólové manko.

Chrudim se dostala do výhody díky čáslavským individuálním hrubým chybám. Míč soupeři nejdříve namazal M. Tefr a hosté šli do vedení. Čáslavský záložník se sice potom snažil na svůj kiks zapomenout a ve zbytku prvního poločasu byl nejpilnějším střelcem, ovšem na víc než na orazítkování spojnice to nestačilo.

Protivníkovi ke skórování nechtěně pomohl i L. Kraj. Jako obránce špatně rozehrál a trest v podobě druhé trefy Chrudimi na sebe nenechal dlouho čekat. Když se k tomu připočítaly jalovost domácího celku v útočné fázi a hra bez kombinace, nevypadalo to s kolektivem trenérů R. Masopusta a L. Hájka dobře.

S přibývajícími minutami ve druhé půli došlo přece jenom ke změně k lepšímu. F. Varga, jeden ze tří hráčů na zkoušce z týmu U11, ještě v nadějné střelecké pozici minul bránu, a tak si kontaktní gól připsal až Š. Tvrdý. Jako správný kapitán na sebe vzal zodpovědnost a suverénním způsobem proměnil pokutový kop nařízený po faulu na R. Hlouchovou.

Čáslavský celek po této proměněné standardní situaci výrazně ožil a hnal se v závěru utkání za vyrovnáním. Snaha se vyplatila: po střele M. Hájka vyražené chrudimským gólmanem kousek před sebe stačilo M. Růžkovi už jen doklepnout balon za brankovou čáru.

Na úplném konci přátelského duelu se pokusil dokonat výsledkový obrat Š. Tvrdý, avšak míč z trestného kopu z velmi nadějné vzdálenosti poslal nad břevno chrudimské svatyně.

FK Čáslav - MFK Chrudim 2:2 (0:1)
- branky Čáslavi: Š. Tvrdý z penalty, M. Růžek

Čáslav: P. Kosprd - Š. Tvrdý, L. Kraj - A. Houfek, D. Howard, M. Hájek - R. Hlouchová, M. Růžek. Střídali: O. Mészároš, J. Zoul, J. Hadrovský, P. Šomega, L. Kubín, M. Tefr, F. Varga, J. Stiburek, A. Schablstyy. Trenéři: R. Masopust, L. Hájek. (lh)

Přípravný zápas U12: Čáslav - Chrudim 2:2