U14 Starší žáci

U12 - Generálka s Tempem zanechala radost i rozpaky

25.03.2016 22:31

Dobrou příležitost zlepšit si před začátkem jarní části mistrovské sezony 2015/2016 náladu vítězstvím měli v pátek 25. března čáslavští mladší žáci v kategorii U12. V závěru zimní přípravy totiž hostili Tempo Praha, které v létě pokořili 12:5. Jak se ale říká, kdeže ty loňské sněhy jsou.

Velký pesimismus před další sérií mistrovských utkání ovšem také není přes porážku 5:6 na místě. Alespoň z pohledu výkonu celé čáslavské jedničkové formace v prvním dějství, v němž díky velmi dobré hře dokázala udržet čisté konto a naopak L. Krajem skórovala.

Škoda, že ji z dobrého tempa vyřadila poločasová přestávka, neboť ve druhé půli už byl výkon sotva průměrný. Přesto tato polovina čáslavského týmu svůj duel neprohrála, protože R. Hlouchová dvěma góly v závěrečných minutách zlikvidovala dvoubrankový náskok soupeře. Nejdříve zužitkovala přímý kop A. Houfka a pak vyrovnala z penalty nařízené za hru rukou.

Zato dvojková sestava Čáslavi se na Velký pátek příliš nevyznamenala. Po většinu hrací doby se převážně bránila a na polovinu soupeře se dostala jen málokdy. I tak v první třicetiminutovce uhrála remízu, avšak v té druhé už tlaku protivníka třikrát podlehla.

Světlou výjimkou v této formaci byl F. Moc, který v prvním poločase vyzval ke skórování dobře naběhnutého L. Krupičku a ve druhé půli sám předvedl povedené gólové zakončení. Kromě něj na sebe nejvíce upozornil spolehlivý stoper T. Rolenec, který byl společně s J. Ostrihoněm na zkoušce z čáslavského týmu U11.

Další zápas už bude pro ligovou dvanáctku Čáslavi mistrovský, neboť v neděli 3. dubna od 11.45 hodin přivítá Pardubice. Hodně těžkého soupeře, který na podzim ztratil pouze tři body po domácí prohře 3:12 se stoprocentně úspěšným Hradcem Králové.

Dokážou svěřenci trenérů R. Masopusta a L. Hájka vylepšit nepříznivý výsledek 1:11 z podzimní části sezony, nebo to bude ještě větší debakl? Každopádně čáslavský hráčský kádr posílila na jarní střídavé starty dvojčata J. a T. Tlustí z Třemošnice.

FK Čáslav - Tempo Praha 5:6 (1:0, 1:1, 2:2, 1:3)
- branky: R. Hlouchová 2 (jednou z penalty), L. Krupička, L. Kraj, F. Moc

Čáslav 1: J. Tlustý (31. P. Kosprd) - L. Kraj, T. Tlustý - A. Houfek, R. Hlouchová, M. Hájek - M. Růžek, V. Lacman. Střídal: L. Kubín.

Čáslav 2: P. Kosprd (31. J. Tlustý) - O. Mészároš, T. Rolenec, P. Šomega - J. Ostrihoň, J. Zoul, F. Moc - L. Krupička. Střídali: A. Chmelař, J. Hadrovský. Trenéři: Roman Masopust, Luboš Hájek. (lh)

Přípravný zápas U12: Čáslav - Tempo Praha 5:6