U14 Starší žáci

U12 - Hradec Králové potrápila pouze jedna parta

19.05.2016 21:43

Přestože čáslavský ligový tým U12 vstupoval ve čtvrtek 19. května do předehrávaného utkání se suverénem soutěže z Hradce Králové hned s několika poměrně skromnými cíli, podařilo se mu splnit pouze jediný, a sice dát nějaký gól. To se povedlo třikrát.

V sezoně 2015/2016 stále stoprocentní hosté se vždy prezentovali velkou kvalitou, a tak čáslavští hráči se jim stejně jako na podzim měli alespoň v jednotlivých minizápasech fotbalově vyrovnat - zkusit jednu ‘čtvrtinu’ neprohrát a naopak v ní neinkasovat deset a více gólů. V těchto případech však zůstalo jenom u přání.

Dvojková sestava si tento duel při nelichotivém skóre 0:16 takzvaně za rámeček určitě nedala, vždyť protivník si na hrací ploše dělal, co chtěl, ovšem druhá parta předvedla sympatický výkon, díky němuž držela se soupeřem krok. Ba dokonce ho v úvodu zaskočila natolik, že už v 11. minutě vedla po střeleckých zápisech R. Hlouchové, Š. Tvrdého a D. Howarda o tři branky. Hradec Králové se však dokázal vzpamatovat a pěti trefami otočil výsledek ve svůj prospěch.

Čáslavské ‘áčko’ hrálo dobře i po přestávce. Gól sice už i přes velkou šanci Š. Tvrdého nevstřelilo, ale zato inkasovalo pouze jednou. Ze svého pohledu si tak mohlo s velkým favoritem utkání připsat přijatelnou prohru 3:6.

FK Čáslav - FC Hradec Králové 3:22 (3:5, 0:6, 0:1, 0:10)
- branky Čáslavi: R. Hlouchová, Š. Tvrdý, D. Howard

Čáslav 1: J. Tlustý - L. Kraj, Š. Tvrdý - A. Houfek, R. Hlouchová, M. Hájek - D. Howard, M. Růžek. Střídal: L. Kubín.

Čáslav 2: P. Kosprd - T. Tlustý, T. Rolenec, O. Mészároš - F. Moc, J. Zoul, B. Hlavinka - V. Lacman. Střídali: L. Krupička, A. Chmelař, M. Kotrba. Trenéři: Roman Masopust, Luboš Hájek. (lh)