U14 Starší žáci

U12 - Stíhací jízdě v Trutnově chyběl už jenom jeden gól

20.09.2015 23:35

Výrazný výkonnostní rozdíl mezi oběma sestavami uškodil čáslavské fotbalové U12 v Trutnově, kde byl v neděli 20. září na programu jeden z duelů čtvrtého kola České ligy žáků. Zatímco první sedmička se s přibývajícími minutami zlepšovala, tak ta druhá naopak uvadala.

Po prvním poločase ještě nebyly - obrazně řečeno - nůžky tak rozevřené, ale ve druhé půli už ano. Ačkoliv lajna s označením dvě dokázala po úvodních třiceti minutách udržet remízový výsledek po hezké individuální akci M. Hájka a byla blízko i dalším dvěma zápisům do střelecké listiny (P. Kapounek - břevno, M. Kozlík - tyč), tak vstup na hrací plochu po změně stran se jí vůbec nepovedl a brzy si nechala dát dvě laciné branky, na které nedokázala odpovědět.

To čáslavští fotbalisté z jedničky působili herně lépe a byla jen škoda, že nějaký gól nevstřelili už v první půli - například D. Howard orazítkoval míčem břevno. Po poločasové přestávce však Š. Machů odstartoval stíhací jízdu za lepším výsledkem, a když se k němu po nádherných sólech z poloviny hřiště přidali Š. Tvrdý i R. Hlouchová, začal se domácí tým, který už v jedné chvíli vedl 5:2, najednou strachovat o vítězství. Pokud se nebude počítat neuznaná branka Š. Machů kvůli údajnému ofsajdu, tak vyrovnání byl nejblíže minutu před koncem utkání právě Š. Machů, ale trutnovskou svatyni přestřelil.

Oba čáslavské kouče R. Masopusta a L. Hájka mrzely inkasované góly po zbytečných chybách či ztrátách balonu a také několik takzvaně hluchých herních míst v podání jejich svěřenců v průběhu zápasu, které soupeř dokázal potrestat. „Rozhodně v Trutnově bylo na to, abychom tam bodovali, ne-li zvítězili,“ poznamenali trenéři.

Utkání kvůli zranění nedohrál hostující brankář F. Šejvl, když necelých deset minut před koncem při souboj o míč na hranici velkého vápna nezaviněně utržil ránu kolenem do zad, a tak se zpět mezi tyče musel vrátit vystřídaný P. Kosprd. Ten se ve zbytku duelu stačil ještě blýsknout pár povedenými zákroky, hlavně v době, kdy jeho spoluhráči už hráli vabank s cílem vyrovnat nepříznivé skóre.

MFK Trutnov  FK Čáslav 5:4 (1:0, 1:1, 1:3, 2:0)
- branky Čáslavi: M. Hájek, Š. Machů, Š. Tvrdý, R. Hlouchová

Čáslav 1: P. Kosprd (41. F. Šejvl, 52. P. Kosprd) - F. Novotný, Š. Tvrdý, M. Tefr - M. Růžek, R. Hlouchová, D. Howard - Š. Machů. Střídali: F. Moc, J. Hadrovský, P. Šomega, O. Mészároš, M. Kotrba.

Čáslav 2: F. Šejvl (21. J. Urban) - J. Zoul, A. Houfek, M. Kozlík  - L. Kraj, B. Hlavinka, M. Hájek - V. Lacman. Střídali: L. Krupička, P. Kapounek, A. Chmelař, L. Kubín, P. Mikan. Trenéři: Roman Masopust, Luboš Hájek. (lh)