U14 Starší žáci

U12 - Na větším hřišti vynikla Příbram až ve druhé půli

06.03.2016 22:40

Hrací ploše větších rozměrů se museli přizpůsobit čáslavští ligoví fotbalisté kategorie U12 v přípravném duelu s Příbramí. Na přání hostů se v neděli 6. března na umělé trávě nehrálo klasicky dle soutěžního modelu, nýbrž pouze na jednom hřišti mezi velkými vápny.

Prostoru se musel přizpůsobit počet hráčů, a tak základní sestava každého celku čítala brankáře a osm hráčů v poli. Domácí družstvo nastoupilo v rozestavení 3-4-1 a v prvním poločase, který trval 35 minut, dokázalo udržet se soupeřem krok.

Kombinačně lepší Příbram se sice dvakrát dostala do jednobrankového vedení, ovšem M. Růžek po hezké přihrávce od R. Hlouchové a pak i Vil. Vařečka, který byl do čáslavského kolektivu pozván s bratrem - dvojčetem z Nových Dvorů, dokázali dílčí výsledek srovnat.

Druhá půle už vypadala jinak, zviditelnil se herní rozdíl mezi oběma týmy. Zatímco na hostech nebylo poznat, že by jim došly síly, to samé se nedalo říct o čáslavských hráčích. S přibývajícími minutami čím dál víc protivníkovi nestíhali a skóre začalo narůstat.

O to více z pohledu Čáslavi vynikla v závěru utkání individuální akce D. Howarda, který při parádní samostatné akci přeloboval příbramského gólmana a hned vzápětí stačil míč doběhnout a doklepnout do sítě. V tu chvíli snižoval nepříznivý stav na 3:6, nicméně soupeř pak ještě jednu branku přidal.

FK Čáslav - 1. FK Příbram 3:7 (2:2)
- branky Čáslavi: M. Růžek, Vil. Vařečka, D. Howard

Čáslav: P. Kosprd - A. Houfek, Š. Tvrdý, M. Tefr - L. Kraj, R. Hlouchová, D. Howard, M. Hájek - M. Růžek. Střídali: P. Šomega, L. Kubín, O. Mészároš, V. Vařečka, Vil. Vařečka, L. Krupička, M. Kotrba. Trenéři: L. Hájek, R. Masopust. (lh)

Přípravný zápas U12: Čáslav - Příbram 3:7. Foto: Luboš Hájek

mistrovské 24.09.2017 11:45 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma