U14 Starší žáci

U12 - Remízové derby s Kolínem odpískal 72letý rozhodčí

10.04.2016 23:39

Podzimní výhru v ligovém derby s Kolínem nezopakovali fotbalisté čáslavské dvanáctky. Na jaře poprvé si sice zahráli na přírodní trávě, ovšem v neděli 10. dubna to žádná hitparáda nebyla. Ať už z pohledu předvedeného výkonu, tak stavem hrací plochy.

Nerovný povrch a vysoká tráva dělaly hráčům problémy, ale jak se říká, podmínky měla obě družstva stejné. K vidění tak byl spíše boj, než hezký kombinační fotbal. A to více vyhovovalo domácímu kolektivu, zejména jedné jeho formaci, která vyhrála oba poločasy, zatímco ta druhá je prohrála.

V součtu z toho byl nerozhodný výsledek 6:6, což znamenalo, že utkání nechyběl náboj a ‘přetahovaná‘ o vítězství diváky určitě nenudila. Čáslavští trenéři R. Masopust a L. Hájek však nadšení nesdíleli, protože jejich svěřenci mají - bez nějakého povyšování nad soupeřem - na víc než jen na remízu s Kolínem. Ovšem zatím to vypadá spíš naopak a o nějakém progresu ani nemůže být řeč.

O jednu z těch povedenějších fází zápasu z pohledu hostujícího celku se zasloužila dvojková řada v prvním poločase, kdy profitovala zejména díky bojovnosti a nasazení. Tým v té době táhli především J. Tlustý, T. Tlustý, O. Mészároš, J. Zoul a F. Moc.

Na lepší chvíle se alespoň na deset minut ve druhé půli rozpomněla rovněž jedničková parta, když spolupráce M. Hájka a V. Lacmana vedla - i v opačném gardu - k dvěma gólům a třetí přidal V. Lacman po přihrávce M. Růžka. Ovšem potom se opět ozvala stará bolest této formace a individuální cítění hráčů zvítězilo nad kolektivním. Ničemu nemohly pomoci ani výmluvy na něco a na někoho…

Jarní výsledky i hra čáslavské U12 se v porovnání s těmi podzimní tedy zatím spíš horší, než aby se lepšily, a tak hráči musí přidat na trénincích a začít se chovat jako fotbalisté, kteří se chtějí něco naučit a něčeho dosáhnout.

Raritou zápasu se vzhledem k úctyhodnému věku stal dvaasedmdesátiletý rozhodčí M. Kratochvíl z Velimi.

FK Kolín - FK Čáslav 6:6 (2:0, 1:2, 1:3, 2:1)
- branky Čáslavi: V. Lacman 2, F. Moc, J. Zoul, M. Hájek, L. Kubín

Čáslav 1: P. Kosprd - Š. Tvrdý, L. Kraj - A. Houfek, R. Hlouchová, M. Hájek - M. Růžek, V. Lacman. Střídal: L. Krupička.

Čáslav 2: J. Tlustý - O. Mészároš, T. Tlustý, M. Tefr - J. Zoul, D. Howard, B. Hlavinka - F. Moc. Střídali: M. Kotrba, L. Kubín. Trenéři: Roman Masopust, Luboš Hájek. (lh)

Mistrovský zápas U12: Kolín - Čáslav 6:6