U14 Starší žáci

U13 - Čáslav E vyhrála okresní přebor mladších žáků

18.06.2017 11:26

K odvetnému finálovému duelu o celkového vítěze kategorie mladších žáků na Kutnohorsku byli na neděli 11. června nominováni všichni fotbalisté Čáslavi E ze současného kádru, kteří aspoň jednou v sezoně zasáhli do bojů v okresním přeboru.

Z jedenadvaceti hráčů se jich nakonec dostavilo sedmnáct. Vzhledem k tomu, že v prvním zápase v Suchdole hosté zvítězili 7:1, mohli nastoupit v klidu a jen kontrolovat hru. Avšak nespokojili se s tím, už po pěti minutách vedli dvoubrankovým rozdílem a o poločasové přestávce si užívali vedení 4:1.

Ve druhé půli se však začal úsměv z jejich tváří postupně vytrácet, protože jim velké starosti dělal suchdolský útočník V. Plaček. Byl to on, kdo sbíral nakopávané míče od spoluhráčů a kdo vstřelil všechny góly svého mužstva. Pět minut před koncem dokonce vyrovnal na 4:4.

Toto skóre z pohledu čáslavského kolektivu sice nic neřešilo, protože domácí celek si mohl v odvetě dovolit prohrát až pětibrankovým rozdílem, nicméně vždy je lepší rozloučit se s mistrovskou sezonou vítězstvím. A to minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího J. Kučery zařídil pohotově z otočky M. Růžek.

Čáslav E se pod vedením trenérů R. Masopusta a L. Hájka stala okresním přeborníkem mladších žáků zcela zaslouženě, neboť z dvaceti odehraných utkání jich devatenáct vyhrála a pouze v jednom případě byl soupeř nad její síly, a sice Tupadly. Celkové skóre vstřelených a obdržených branek se ustálilo na poměru 199:36.

Pohár a zlaté medaile převzali okresní přeborníci přímo na hrací ploše hlavního stadionu Pod hrádkem v době poločasové přestávky nedělního divizního zápasu Čáslav - Ústí nad Orlicí, který sledovalo 210 diváků.

FK Čáslav E - Sokol Družba Suchdol 5:4 (4:1)
- branky a asistence Čáslavi E: V. Lacman (B. Hlavinka) - 1:0, D. Howard (M. Hájek) - 2:0, M. Růžek (D. Howard) - 3:1, V. Lacman (bez asistence) - 4:1, M. Růžek (bez asistence) - 5:4
- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: J. Kučera (Čáslav)

Čáslav E: P. Kosprd (31. V. Lacman) - O. Mészároš, Š. Tvrdý - J. Zoul, B. Hlavinka, L. Kubín - V. Lacman, L. Krupička. Střídali: J. Hadrovský, M. Vosáhlo, A. Houfek, D. Howard, M. Hájek, M. Kotrba, M. Růžek, F. Moc, T. Hájek. Trenéři: L. Hájek, R. Masopust. (lh)

Mistrovský zápas U13: Čáslav E - Suchdol 5:4