U14 Starší žáci

U13 - Chrudimské torpédo opět způsobilo hodně škody

29.04.2017 22:39

Komu není rady, tomu není pomoci. Toto české přísloví platilo dost dlouhou dobu v případě čáslavských mladších žáků U13 v jejich duelu s Chrudímí. Za vyučenou jim v sobotu 29. dubna na umělé trávě dal nejlepší hostující hráč Jak. Brychnáč.

Chrudimský kanonýr hodně zlobil už před měsícem v generálce na jarní část ligové sezony, ovšem jako by to z čáslavských zadáků nikdo nebral v potaz. I přes několikeré trenérské upozornění před zápasem i v jeho průběhu dostával až příliš mnoho prostoru a protihráči od něj v soubojích odpadávali jako papírové figurky.

Když se hosté ujali v úvodu druhé třetiny čtyřbrankového vedení, vypadalo to pro Čáslav na potupnou porážku jako na konci března. Naštěstí se na to už nemohl dívat obránce T. Tlustý, jehož dva góly tým nakoply a rázem to vypadalo na hřišti úplně jinak.

Čáslavské fotbalisty sice pak ještě jednou „uzemnil“ Jak. Brychnáč, ale následující minuty už patřily jenom jim. Střelce si vzal pod lepší drobnohled Š. Tvrdý a také jeho spoluhráči začali být o poznání pohyblivější, bojovnější a fotbalovější. Občas chyběl jen větší klid v koncovce.

Kolektivní touha za lepším výsledkem přece jen slavila úspěch v podobě zcela zaslouženého vyrovnání a to ještě D. Žiško málem přidal sladký bonbónek - vítězný gól. Nestalo se tak a oba soupeři se rozešli smírně. Konečný výsledek by se dal napsat i Čáslav - Brychnáč 5:5.

Velmi efektivní vstup do zápasu měl čáslavský záložník J. Zoul. Na svou šanci vyběhnout na hrací plochu čekal až do 81. minuty, ovšem hned za pár okamžiků se zapsal mezi střelce, když po přihrávce R. Hlouchové vsítil levačkou důležitou kontaktní branku.

FK Čáslav - MFK Chrudim 5:5 (0:3, 2:2, 3:0)
- branky a asistence Čáslavi: T. Tlustý (V. Záruba) - 1:4, T. Tlustý (Š. Míšek) - 2:4, M. Růžek (L. Zeman) - 3:5, J. Zoul (R. Hlouchová) - 4:5, D. Žiško (Š. Míšek) - 5:5
- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Kučera (Čáslav)

Čáslav: J. Tlustý - T. Tlustý, Š. Tvrdý - M. Růžek, L. Zeman, V. Záruba, M. Hájek - S. Míšek. Střídali: L. Kraj, R. Hlouchová, D. Žiško, Š. Machů, L. Kubín, B. Hlavinka, J. Zoul. Trenéři: L. Hájek, R. Masopust. (lh)

Mistrovský zápas U13: Čáslav - Chrudim 5:5