U14 Starší žáci

U13 - Generálka v Chrudimi znamenala rychlý sešup dolů

25.03.2017 23:18

Z hrušky zpátky na zem spadli fotbalisté čáslavského týmu U13. A že to byl v sobotu 25. března v Chrudimi v posledním přípravném utkání před jarním pokračováním mistrovské sezony pořádný sešup dolů. Rychlý a nečekaný.

Po dvou předchozích vysokých výhrách, navíc s čistým štítem, začali hosté z Čáslavi hodně profesorsky a byli za to po zásluze potrestáni. Za necelých deset minut inkasovali třikrát, a i když se do zápasu dokázali ve druhé polovině úvodní třetiny vrátit, psychická vzpruha v podobě snížení vedení soupeře na rozdíl jediného gólu jim po trefách L. Zemana a D. Žiška nepomohla.

Chrudim totiž krátce poté opět odskočila na tříbrankový rozdíl, který sice zmírnil M. Hájek dorážkou neproměněné penalty L. Zemana po faulu na M. Růžka, avšak byl to po hříchu poslední střelecký zápis Čáslavi v generálce na jarní část soutěžního ročníku.

Co na tom, že hosté v každé třetině dokázali protivníka na několik minut „zamknout“ na jeho vlastní polovině, když proměňování příležitostí tentokrát nebyla jejich silná disciplína. Chrudimi se naopak ujala téměř každá šance a domácí tým navíc působil na hřišti daleko kompaktněji a živěji.

Podaří se čáslavskému celku s již užším hráčským kádrem navázat v jarní ligové premiéře s Cidlinou na ten lepší herní projev ze zimních přípravných zápasů?

MFK Chrudim - FK Čáslav 13:3 (5:3, 5:0, 3:0)
- branky a asistence Čáslavi: L. Zeman (M. Růžek) - 3:1, D. Žiško (Š. Tvrdý) - 3:2, M. Hájek (bez asistence) - 5:3
- hrací doba: 3x 30 minut

Čáslav: J. Tlustý - T. Tlustý, Š. Tvrdý - M. Růžek, L. Zeman, V. Záruba, R. Hlouchová - D. Žiško. Střídali: D. Howard, A. Houfek, M. Hájek, L. Kraj, O. Mészároš, P. Kosprd, M. Vosáhlo, B. Hlavinka, J. Zoul, L. Kubín, V. Lacman, J. Hadrovský, M. Kotrba. Trenéři: L. Hájek, R. Masopust. (lh)

Přípravný zápas U13: Chrudim - Čáslav 13:3