U17 Mladší dorost

U13 - Hodnocení jarní části sezony

07.06.2015 10:44

Hodnocení jarní části sezóny 2014-15 včetně charakteristik všech hráčů.

Jarní část sezóny „třináctek“ byla poslední, kdy kluci hráli na „malé“ hřiště. Kluky jsme nechtěli zbytečně brzy přesouvat na hřiště klasických rozměrů a tak jsme si vyzkoušeli pouze dva přáteláky a zahraniční turnaj v „jedenáctkovém“ modelu.

Před jarní sezónou přišly do našeho týmu dvě posily, které nám výrazně pomohly. David Batelka a později i Aleš Chábera mezi kluky ihned zapadli a výkony patřili k tahounům týmu. Dále jsme využili menší počet hráčů – oproti podzimním 25 jsme na jaře postavili pouze 20 hráčů a z toho Míra Altmann a Adam Novák nastoupili jen 2x, resp. 1x. Gólmany jsme se také snažili využít vyrovnaněji, protože jak Kocprd, tak zejména Pipek, se během zimní přípravy jevili velmi dobře.

Jarní bilance v „miniutkáních“ je poprvé kladná. V sezóně 2013/14, ani na podzim 2014/15 jsme „v plusu“ neskončili. Ze 44 poločasů jsme 23 vyhráli, 2 remizovali a 19 prohráli, při skóre 61:103. Nebýt debaklu v Hradci Králové (1:37) patřila naše obrana k nejlepším. Nastříleli jsme 61 branek (na podzim 31) na nihž se nejvíce podíleli Čermák (16), Chábera (11) a Chlubna (5). Alespoň jednu branku vstřelilo 13 hráčů. Gólmani končili s bilancí – Vyhnánek 21 obdržených branek, Kocprd 38 a Pipek 49 branek. Nutno podotknout, že David nechytal v s Hradcem a Boleslaví, kdy jsme branek obdrželi hodně.

Během jara jsme neměnili složení týmů. Naše představa byla vybudovat osu „jedenáctkového“ týmu, do které se doplní hráči. Myslím, že se nám to podařilo. Na všechny hráče ze sestavy A se můžeme spolehnout z hlediska fotbalovosti, bojovnosti i psychické odolnosti. U sestavy B vynikali přesně ti hráči, u kterých jsme to čekali. Samozřejmě, že i nadále počítáme se všemi kluky.

Statistiky a hodnocení:

Vyhnánek David              8 utkání               380 minut           21 obdržených branek       známka 7

• opora týmu
  • odchytal utkání i za U14
  • s velkou pravděpodobností bude chytat ve vyšší kategorii

Pipek Šimon                      11 utkání             430 minut           49 obdržených branek       známka 5

• výborné výkony během zimy a začátku jarní sezóny
  • slabší forma ke konci jara
  • výborný přístup, se kterým se bude dále zlepšovat

Kocprd Miroslav              11 utkání             520 minut           38 obdržených branek         známka 7

• výrazné zlepšení proti podzimu
  • slabší fyzická připravenost (zejména rychlost)
  • dobrý přístup bude znamenat lepší výkony

Koděra Sebastian            7 utkání               145 minut                               známka 3

• kvůli zranění bez přípravy, problémy přetrvávaly a limitovaly výkony
  • problémem bude rychlost, zatím slabší fyzická připravenost
  • velká touha hrát

Kubín Matěj                      11 utkání             595 minut           2 góly          známka 6

• výborný vstup do sezóny, postupně mírné zhoršení
  • velmi dobré předpoklady na post stopera (výška, hra hlavou)
  • musí začít „mluvit“ a zlepšit rozehrávku

Altmann Lukáš                 11 utkání             645 minut                               známka 7

• bojovník a správný kapitán
  • technické nedostatky (na kterých musí pracovat) nahrazuje bojovností a touhou po vítězství
  • nechá si poradit, někdy zbytečně moc přemýšlí o chybách nebo nepovedených situacích

Batelka David                    11 utkání             655 minut           3 góly         známka 9

• výborný fyzický fond i díky atletice
  • slabší hra hlavou (brýle)
  • výborné předpoklady pro velký fotbal

Malý Filip                            11 utkání             640 minut           1 gól         známka 6

• technicky zdatný, dobrý odhad na míč
  • problémem bude rychlost, kterou zatím nahrazuje hrou tělem
  • čekáme pozitivní působení na spoluhráče z důležitého postu stopera

Chábera Aleš                    11 utkání             550 minut           11 gólů      známka 8

• technicky zdatný, fotbalově chytrý
  • pozitivní charakter s touhou vyhrávat
  • na velké hřiště musíme zlepšit fyzickou připravenost

Hátle Tomáš                      10 utkání             445 minut                              známka 5

• tréninkový typ hráče – při hře na tréninku patří k nejlepším a nedokáže to dostat do utkání
  • dobré předpoklady pro velký fotbal (rychlost, hra hlavou, fyzická připravenost)
  • chybí psychická odolnost – touha po vítězství, odvaha, bojovnost

Titze Ondřej                      11 utkání             410 minut                               známka 4

• nastoupil ve všech utkáních, což je pro vývoj důležité
  • chybí rychlost rozhodování, síla v osobních soubojích
  • výborný přístup, snaha o zlepšení a zkoušení nových věcí

Junek Vratislav                 10 utkání             470 minut           2 góly           známka 8

• výborná technika i fyzická připravenost
  • zbytečně o fotbale přemýšlí a nechá se stresovat nepovedenými momenty, málo zakončuje
  • jediný mladší hráč v týmu, přesto patří mezi tři nejlepší

Chlubna Martin                   9 utkání               430 minut           5 gólů        známka 6

• silový, důrazný útočník, výborný v soubojích
  • chybí mu trénink s týmem, což souvisí i s proměňování šancí a „vyhraností“
  • výborný charakter a touha po vítězství

Mikulenka Marek           11 utkání             400 minut           3 góly           známka 4

• má rychlostní předpoklady, je ale nutné zlepšit celkovou fyzickou připravenost
  • chybí ochota spolupracovat, učit se, nechat si poradit
  • z těchto důvodů pomalejší výkonnostní růst než u ostatních

Fišr Tadeáš                         11 utkání             580 minut           3 gól         známka 7

• technicky zdatný hráč s dobrou střelou
  • zbytečně tichý
  • výborný do kombinace, slabší při bránění

Kvaček Karel                     11 utkání             410 minut           4 góly         známka 6

• největší výkonností pokrok z hráčů
  • pozitivní charakter – chce, učí se , trénuje
  • technické nedostatky, ale při jeho píli je odstraní

Schovanec Kryštof          11 utkání             550 minut           3 góly        známka 7

• technicky zdatný hráč, fotbalově chytrý
  • musí přidat v osobních soubojích a síle
  • dobrý charakter, touha po vítězství

Vávra Michal                     11 utkání             420 minut           2 góly     známka 4

• tréninkový typ, v utkání nedokáže zopakovat výkon z tréninku
  • výborná levá noha, slušné centry i souboje 1:1
  • negativní působení na ostatní hráče, strach z utkání

Koudelka Jakub                               8 utkání               185 minut           4 góly      známka 3

• špatná fyzická připravenost, horší přístup k tréninkům
  • má čich na góly, dovede se uvolnit a vystřelit
  • pokud výrazně nezmění přístup a nezapracuje na kondici, neprosadí se

Čermák Michal                9 utkání               460 minut           16 góly        známka 9

• rychlostně vynikající, fyzicky zdatný
  • technické nedostatky nahrazuje rychlostí a silou
  • velký posun během zimy a jara, při větší sobeckosti by nastřílel podstatně víc branek

Čálek Tomáš                      11 utkání             390 minut                           známka 4

• rychlostně vybavený hráč, což je důležité
  • chybí celková fyzická odolnost
  • horší souboje 1:1, malá síla, dobrá střela, špatný první dotyk

Čálek Jan                            11 utkání             440 minut                          známka 6