U14 Starší žáci

U13 - Jablonec měl i přes suverénní nástup zase namále

07.06.2017 23:18

Takzvaně s jazykem na vestě dorazili ve středu 7. června do Jablonce nad Nisou fotbalisté čáslavského ligového týmu U13. Pozdní příjezd autobusu se záhy negativně projevil v úvodu duelu, jehož výkop se zpozdil o dvacet minut.

Hosté se ještě ani nestačili na hřišti pořádně rozkoukat a už prohrávali o čtyři góly. Dost děsivý výsledek vzhledem k tomu, že to bylo teprve ve 22. minutě. Naštěstí pro Čáslav její hráči od té doby zabrali a soupeř naopak trochu polevil, možná v domnění, že o vítězství už nemůže přijít.

Ovšem moc nechybělo, aby se tak stalo. Svěřenci trenérů R. Masopusta a L. Hájka se totiž dokázali vrátit do zápasu a jablonecký náskok začali stahovat. Z pohledu hostů to byla velmi příjemná proměna. Vyrovnat skóre se jim sice nakonec nepovedlo, nicméně dvě vyhrané třetiny proti druhému celku tabulky České ligy žáků určitě potěšily.

Zvlášť když Jablonec v této sezoně nepoznal v domácím prostředí porážku. Dva body ztratil jen po zářijové remíze s vedoucím Hradcem Králové. „Děláte to dobře,“ pochválil po zápase práci čáslavských trenérů jejich jablonecký kolega Petr Banický a připomněl, že i podzimní vzájemný duel vyhrál jeho tým po boji pouze o jednu branku.

FK Jablonec - FK Čáslav 5:4 (4:1, 1:2, 0:1)
- branky a asistence Čáslavi: B. Hlavinka (Š. Míšek) - 4:1, Š. Míšek (L. Kraj) - 5:2, L. Kraj (B. Hlavinka) - 5:3, F. Moc (V. Záruba) - 5:4
- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: M. Lopuszynski (Frýdlant)

Čáslav: J. Tlustý - T. Tlustý, Š. Tvrdý - D. Howard, L. Zeman, V. Záruba, M. Hájek - Š. Míšek. Střídali: D. Žiško, R. Hlouchová, L. Kraj, A. Houfek, L. Kubín, F. Moc, B. Hlavinka. Trenéři: L. Hájek, R. Masopust. (lh)

mistrovské 24.09.2017 11:45 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma