U14 Starší žáci

U13 - Liberec si z penalty upevnil pozici remízového krále

16.10.2016 21:30

Vysoko nastavenou laťku svého výkonu z první třetiny nedokázali udržet fotbalisté čáslavské ligové třináctky v neděli 16. října na hřišti Letka v Liberci. O další cenné vítězství je především připravilo z jejich pohledu slabší prostřední dějství.

Právě ve druhé třicetiminutovce se hosté nechali snadno paralyzovat tlakem soupeře, čímž přišli o dobrý výsledek. Objektivně řečeno, konečná remíza - pro Slovan už třetí ze sedmi zápasů - byla spravedlivým vyústěním poměru sil na hrací ploše.

V úvodní třetině čáslavští hráči dokonale zaskočili Liberec a ujali se díky trefám M. Růžka, D. Žiška a R. Hlouchové vedení 3:1. Po přestávce se obraz hry změnil a byl to domácí tým, který najednou měl navrch v agresivitě i důrazu. Toho využil k vyrovnání skóre na 3:3, když ke kontaktnímu gólu mu pomohla špatná rozehrávka vyběhnuvšího brankáře J. Tlustého.

Dělbu bodů pak potvrdila nejvyrovnanější závěrečná půlhodinovka, kdy Čáslav sice po gólu V. Lacmana byla výhře blíž, ale jen do sporného momentu v 74. minutě. Vypadalo to totiž, jako by se rozhodčí O. Marek už nechtěl dívat na řadu selhání libereckých hráčů v koncovce, a tak jim po souboji R. Hlouchové a F. Moce s protivníkem pomohl odpískanou penaltou. Na obou kolektivech pak byla patrná snaha zvrátit výsledek ve svůj prospěch, ovšem na remíze 4:4 se už nic nezměnilo.

FC Slovan Liberec - FK Čáslav 4:4 (1:3, 2:0, 1:1)
- branky a asistence Čáslavi: M. Růžek (Š. Míšek) - 0:1, D. Žiško (R. Hlouchová) - 1:2, R. Hlouchová (V. Lacman) - 1:3, V. Lacman (D. Žiško) - 3:4
- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: O. Marek

Čáslav: J. Tlustý - A. Houfek, Š. Tvrdý - M. Růžek, L. Zeman, V. Záruba, M. Hájek - Š. Míšek. Střídali: F. Moc, L. Kraj, D. Howard, D. Žiško, R. Hlouchová, L. Kubín, V. Lacman, B. Hlavinka. Trenéři: R. Masopust, L. Hájek. (lh)

Reportáž z pohledu soupeře a videozáznam najdete ZDE.

mistrovské 24.09.2017 11:45 FC Sellier&Bellot Vlašim Doma