U15 Starší žáci

U13 - Ospalý úvod, nádherně bojovná druhá půle a vítězný závěr - to všechno přineslo utkání s Jabloncem

18.10.2015 18:07

V utkání s Jabloncem herní výkon Čáslavi stoupal stejně pozvolna jako venkovní teplota. Na vítězství to se štěstím stačilo.

Vývoj utkání čáslavské třináctky s Jabloncem nad Nisou s nadsázkou opravdu kopíroval vývoj meteorologické situace toho dne. Zlepšoval se.

Ranní teploty se směle pohybovaly kolem bodu mrazu a vypadalo to tak i na hřišti. Jablonečtí se asi zahřáli a rozcvičili lépe, poněvadž již od začátku hráli dynamicky a rychlostně, kdežto my začínali trošku ztuha. Hned v druhé minutě měl míč za svými zády v síti Dury. Skalda na druhé straně také nezůstal dlouho s čistým kontem, v osmé minutě lovil balon v bráně také. Nicméně Skaldova sedmička dokázala na tento úvodní gól záhy odpovědět, když skrumáž před soupeřovou bránou rozhodně ukončil svou dorážkou Špičák. Od této chvíle se už hrál vyrovnaný fotbal a díky dvěma zápisům Štěpána Machů do záznamů pana rozhodčího, první poločas skončil nakonec 3:2 v náš prospěch.
Zato na druhé polovině hřiště „áčková“ sedmička recept na jabloneckou formaci nenašla. Podle trenéra měřítko snesla snad jen obrana, která měla plné nohy práce. Ostatní hráči místy působili jako právě po probuzení – pasivně, nekoncentrovaně a bez šťávy.

A stejně jako se začalo oteplovat, vzhůru stoupala i výkonnost a herní entuziasmus čáslavských v druhém poločasu. Tempo hry, které po většinu utkání udával Jablonec zabezpečilo, že i ti největší spáči už v druhé půli hráli naplno. Sedmička B navázala na svůj bojovný výkon z prvního poločasu, Mára Gonda ještě vylepšoval skóre a přestože to konečné se tentokrát v tom dobrém obrátilo na Jablonec, hráčům nebylo moc co vytknout.
I Štěpán Miláček a jeho kolektiv se začal činit, svými dvěma zápisy do zápisu utkání přispěl k dílčímu bilančně pozitivnímu výsledku. Ostatní svými výkony a přístupem zas vylepšovali pozitivní bilanci zápasu jako takového.

Utkání s celkem Jabloncem bylo z těch nejvyrovnanějších a z pohledu „diváka“ také z těch nejhezčích. Vyzdvihnout je třeba výkon všech gólmanů, ti naši – Skalda a Dury byli v podstatě neustále v pernamenci a jablonecké šance likvidovali opravdu bravurně. V poli nás jablonečtí také pěkně prohnali, byli aktivnějsí, rychlejší, častěji na míči, hráli kombinačně, ale pro nás naštěstí je poměrně často zrazovala koncovka. Naši hráči se přes nepovedený úvod dokázali vyburcovat k lepšímu a lepšímu výkonu a až do závěrečného hvizdu bránit dvoubrankový náskok, i když ten se, těsně před koncem v 57. minutě, ještě stihl snížit na jednobrankový. Kdyby průběh všech utkání vypadal jako druhý poločas tohoto, byla by to paráda.

FK Čáslav – FK Jablonec nad Nisou 6:5 (0:1, 3:2, 2:0, 1:2)

FK Čáslav A: Duras – Šveřepa, Mužátko, Válek – Kratochvíl, Nový, Klepáč – Miláček; stř. Trtík, Hladík
FK Čáslav B: Skalický – Vorel, Špičák, Březina – Čálek, Štoček, Gonda – Machů; stř. Krška, Nykodým