U15 Starší žáci

U13 - Součet branek ve fotbalově vyrovnaném utkání byl nakonec příznivý pro domáci Trutnov

24.09.2015 10:00

Po dvou vzájemných utkáních v loňské sezoně s vyrovnanou bilancí 1:1 odjela čáslavská třináctka do Trutnova s odhodláním. I nálada v autobusu značné sebejistotě odpovídala.

Utkání začalo překvapivým charakterem na obou polovinách. Na jedné se, po razantním zahájení ze soupeřovy strany, které ale vydrželo jen pár minut, střelecky prosasdil dvakrát Štěpán Miláček a později ho gólem do kabin ve 30. minutě doplnil Adam Nový. Na druhé polovině byl vývoj hry přesně opačný. V prvních minutách, konkrétně v druhé a sedmé, jsme inkasovali dva rychlé góly a do třetice se síť naší brány rozvlnila při pokutovém kopu po naší hře rukou ve vápně. Už tady výsledek naznačuje, že utkání bylo velmi vyrovnané a že ani jeden tým tomu druhému nedá nic zadarmo.

Za stavu 3:3 rozhodčí zahájili druhý poločas. První sedmička v podstatě navázala na vývoj prvního poločasu. Štěpán Miláček v šesté minutě druhé půle skóroval a vypadalo to na podobný průběh jako v první půli. Jenže krátce nato soupeř vyrovnal a ve vyrovnaném duchu se odehrál zbytek utkání. Do závěrečného hvizdu již žádná další branka nepadla, byť šancí bylo na obou stranách nespočet. U trutnovských fungovala obrana jako skála a na naší straně výborně chytal Míra Vlček.

U druhé sedmičky byl druhý poločas, co se branek týče, divácky atraktivnější, ale začal pro nás velice nešťastně, když jsme si nadělili vlastní gól. Vzápětí ještě navýšili skóre trutnovští a nám nezbývalo, než zabrat. To se povedlo kontaktním gólem Dana Kršky, kdy jsme se chtěli na soupeře dotáhnout, protože herní aspekty utkání nám naznačovaly, že soupeř je sice výkonný, ale fotbalově vyrovnaný našemu týmu. Tři minuty před koncem utkání jsme si připsali další vlastní gól, který trutnovský celek doprovodil dalšími dvěma. Záverečný zápis ještě těsně stihnul v 59. minutě vylepšit Štepán Machů, přestože utkání skončilo tak trušku kuriózně až v minutě 65., když Dominik Mužátko balonem trefil tyč u časomíry a čas se z 59 přehoupl rovnou na 65.

"Utkání bylo celkově velmi vyrovnané, bojovné a se soupeřem s velmi dobrým fyzickým a kondičním fondem. Klukům není moc co vytknout, na hřišti dnes všichni předvedli dobrý výkon, bohužel, tentokrát bylo to "štěstíčko" v Trutnově." uzavřel svým hodnocením trenér Daniel Mužátko.

MFK Trutnov : FK Čáslav 8:6 (0:3, 3:0, 1:1, 4:2)

Sestava:

Vlček - Mužátko, Nykodým, Nový, Šveřepa, Junek, Miláček, Klepáč; stř. Trtík

Skalický (20´ Duras) - Špičák, Březina, Vorel, Štoček, Gonda, Krška, Machů; stř. Hladík, Čálek

Branky:

15. minuta: Miláček Štěpán
24. miuta Miláček Štěpán
30. minuta: Nový Adam
34. minuta: Kratochvíl Matyáš (vlastní)
36. minuta: Miláček Štěpán
42. minuta: Krška Daniel
57. minuta: Skalický Tomáš (vlastní)
59. minuta: Machů štěpán