U13 Mladší žáci

U13 - Velikonoční prázdniny začaly radostněji Pardubicím

13.04.2017 23:33

Skoro nic se nezměnilo. Tak v porovnání s podzimem dopadla ve čtvrtek 13. dubna jarní odveta třináctkových ligových fotbalistů Čáslavi a Pardubic. Konečný výsledek zůstal naprosto stejný a i skóre jednotlivých třetin bylo velmi podobné.

0:3, 1:1, 1:5 a 0:3, 2:2, 0:4. Tato čísla napovídají, že čáslavští mladší žáci v předehrávce sedmnáctého kola na začátku velikonočních prázdnin opět nezvládli začátek zápasu, udrželi se soupeřem krok v prostředním dějství a zcela propadli v závěrečné fázi utkání.

Druhá třetina mohla být z pohledu Čáslavi i lepší, nebýt neproměněných gólových příležitostí. V těch nejzajímavějších postupně selhali D. Žiško, Š. Míšek a také V. Lacman, jehož první šance skončila zazvoněním tyče a podruhé promeškal vhodný okamžik k úspěšnému zakončení.

Z celkového hlediska však hosté z Pardubic v zápase dominovali v důrazu, rychlosti, technice i v osobních soubojích. Naplno se to projevilo od chvíle, kdy zvýšili své vedení na 6:2 a definitivně zlomili odpor Čáslavi. V jejím dresu dostali trenérskou pochvalu za snahu stále hrát T. Tlustý a D. Žiško, jehož premiérově motivovala kapitánská páska na ruce.

FK Čáslav - FK Pardubice 2:9 (0:3, 2:2, 0:4)
- branky a asistence Čáslavi: M. Růžek (D. Žiško) - 1:3, D. Žiško (B. Hlavinka) - 2:5
- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: D. Mucha (Čáslav)

Čáslav: J. Tlustý - T. Tlustý, Š. Tvrdý - M. Růžek, Š. Machů, V. Záruba, D. Žiško - S. Míšek. Střídali: M. Hájek, R. Hlouchová, B. Hlavinka, L. Kubín, V. Lacman. Trenéři: R. Masopust, L. Hájek. (lh)

Mistrovský zápas U13: Čáslav - Pardubice 2:9