U14 Starší žáci

U14 - Čtrnáctka zdolala Chrudim, céčko vyhrálo poslední mistrák

12.11.2017 19:20

K dalšímu přípravnému utkání si čtrnáctka pozvala tradičního soupeře - MFK Chrudim. Tomu měla co vracet, v mistráku obdržela bůra. Hned poté na umělou trávu nastoupilo i céčko a pohárovým duelem se Zručí zavíralo sezónu.

FK Čáslav - MFK Chrudim 2:1 (1:0)

branky: Záruba, Howard

sestava: J. Tlustý - Houfek, T.Tlustý, Tvrdý, Kubín - Zeman - Žiško, Hlavinka, Záruba, Hájek - Howard

střídali: Krupička, Mezsároš, Moc

Vyrovnaný duel skončil těsným vítězstvím domácího týmu. Hrálo se 2x40 minut a utkání nechyběl náboj, šance, góly.

"S trenérem Chrudimi Jirkou Zdražilem jsme se shodli, že kluci potřebují více hrát. Vždyť vloni jsme během sezóny měli o deset mistráků více. A tak přidáváme další utkání, byť ty neoficiální.

Z mého pohledu utkání splnilo účel. Kluci hráli s vyrovnaným soupeřem, bojovali o výhru. Vyzkoušeli jsme Dana Howarda na hrotu, zvykáme si na hru bez Lukáše Kraje, o kterého usilují Pardubice. Oproti utkání na Dukle kluci více bojovali, což je samozřejmě dáno kvalitou soupeře a vyrovnaným průběhem zápasu. Ale těžkých rivalů se nevzdáváme, následující dva přáteláky sehrajeme v Mladé Boleslavi a v Jihlavě."

FK Čáslav - Zruč n/S. 5:3 (2:1)

branky: 2x Kotrba, Vosáhlo, Klepáč, Mezsároš - 3x Rezek

sestava: Kosprd - Trtík, Klepáč, Hadrovský - Krupička, Zoul, Vosáhlo - Mezsároš

střídal: Kotrba

Utkání začalo chybou gólmana Kosprda a brankou pozdějšího střelce hattricku Lukáše Rezka, který v loňské sezóně nastupoval za Čáslav. Branka spustila dobývání zručské svatyně. Hosté dlouho odolávali, až se zvoleje trefil kapitán Kotrba a srovnal stav. Před koncem poločasu se prosadil ještě Vosáhlo, který dorazil za gólmanova záda svůj pokus. Když dal na začátku druhé půle Klepáč třetí gól, zdálo se být jasno. Jenže hosté během dvou minut vyrovnali - liknavost obránců potrestal v 57. a 58. min. Rezek. Naštěstí domácí kapitán Kotrba potvrdil střeleckou formu a vstřelil vítězný gól. Poslední změnu skóre si připsal Mezsároš pohotovou střelou ze střední vzdálensti.

"V utkání jsme dominovali, jen jsme nebyli schopni se prosadit střelecky. Hosté se na naši polovinu dostávali sporadicky, ale byli docela úspěšní. Nakonec jsme soustavný tlak proměnili v branky, ale měli jsme jich dát dvojnásobný počet."

přípravné 25.11.2017 10:00 FK Mladá Boleslav Venku