Do derby s Kolínem jsme vstupovali jako lídr tabulky a svou roli potvrdili. Škoda, že z patnácti vyložených příležitostí jsme proměnili jen tři.

FK Kolín - FK Čáslav 0:3 (0:3)

branky: 7´, 8´ Růžek, 20´ Žiško

sestava: J. Tlustý (36´ Kosprd) - T. Tlustý, Tvrdý, Howard, Kubín (45´ Hlavinka) - Zeman - Kraj, Záruba, Růžek (39´ Vosáhlo), Hájek - Žiško (35´ Mezsároš)

Hned v úvodu utkání jsme měli dvě vyložené šance, ale neproměnili jsme je. Domácí odpověděli dvěma rohovými kopy, ale aní oni neměli potřebnou přesnost. Nakonec jako první udeřili hosté - Zeman nádherně vysunul Růžka a čáslavský záložník svůj únik s přehledem proměnil - 0:1. O minutu později unikl Kraj, přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování opět Růžka - 0:2. Hosté utkání naprosto ovládli, pouze neproměňovali šanci za šancí. Na třígólový rozdíl zvýšil ve 2po samostatném úniku Žiško, který ve třetí gól přetavil Zemanovu přihrávku. Závěr poločasu hosté trochu vypustili, Kolín si vypracoval sérii rohových kopů, ale nebezpečný nebyl.

Ve druhé půli domácí již téměř nezlobili (1 střela na bránu a 1 rohový kop), hosté si sice vytvořili tlak i šance, ale jejich koncovka byla špatná. Bohužel neproměnili ani stoprocentní příležitosti.

"V utkání jsme dominovali, byli jsme lepší ve všech aspektech hry. Kolín se zmohl pouze na nakopávání dlouhých míčů, které výborně hrající stoperská dvojice Howard - Tvrdý neměla problém posbírat. Směrem dopředu jsme byli málo produktivní, lepší soupeř by nás mohl více pozlobit. Ve druhém poločasu domácí odpadli i fyzicky, zřejmě ani neznají pravidlo, že hráč může hrát max. 3 poločasy za den (2x za U15 a 1 za U14), protože nechali své kluky trápit celé druhé utkání.

Kluky chválím za výkon i výsledek a teším se na další utkání."

přípravné 10.12.2017 11:30 Tempo Praha Doma